Děsivá proměna: Aktuální fotografie narkomanky Katky z dokumentu filmařky Třeštíkové zachycuje zbídačenou ženu povalující se na ulici

Autor: ŽivotvČesku | Katka Bradáčová
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2023

Život nejznámější narkomanky Česka Katky Bradáčové (46) je jako na houpačce - vzestupy střídají pády, a to v závislosti na tom, v jakém je zrovna stavu. Hvězda dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové (73) opět zažívá období, které je patrně hodně zlé - alespoň tak se dá odhadovat podle posledního snímku, který zachytila jedna ze čtenářek. Přitom ještě před necelými dvěma lety to vypadalo, že Katka má svůj boj s démony poměrně pod kontrolou. Měla totiž velké plány. "Chceme si něco pronajmout," těšila se v rozhovoru ve videu.

Katka Bradáčová, která se díky emotivnímu dokumentárnímu filmu stala symbolem toho, jaké zlo umí napáchat tvrdé drogy, je opět v situaci, ve které byla už nesčetněkrát. Bloudí pražskou metropolí a shání peníze na »život«.

Katka před dvěma lety přitom našla nový životní směr a věřila, že vše bude už jen dobré. "Mám nové plány. Mám teď už i občanku a Ivo má taky občanku a chceme si něco pronajmout nebo jít na ubytovnu," sdělila na kameru Katka Bradáčová pro ŽivotvČesku.cz.

Jenže podle posledního snímku z pražské metropole to vypadá, že její plány zkrachovaly dříve, než je vůbec stačila realizovat. "Katka na Václaváku, aktuální foto," okomentovala snímek čtenářka, která se podivovala nad stavem nejznámější české narkomanky.

Snímek vypovídá o skutečně velmi špatném stavu ženy, která se před lety stala hlavní postavou dokumentu slavné filmařky Heleny Třeštíkové. Silně unavený výraz Katky Bradáčové a její celkový vzhled působí, že droze nedala sbohem a spíše zažívá momenty »absťáku«. Přitom před téměř dvěma lety to vypadalo, že se konečně odrazí od pomyslného dna.

S dnes už patrně bývalým přítelem Ivem, se kterým v tu dobu randila druhým rokem, trávila noci v místě, které má střechu. "Je tam voda, střecha, je tam teplo. Není to tak špatný. Žije se mi na současné poměry dobře, myslím si, že jsou na tom mnozí hůř," pyšně tehdy uvedla pro ŽivotvČesku.cz Katka Bradáčová, kterou její životní osud opět zavedl nejspíše do slepé uličky.

Katka Bradáčová
Katka Bradáčová
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.