Reklama:

Déšť a bouřky jen do úterý, pak přijde rychlá a teplá změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2024

Za posledních 24 hodin přinesla mohutná oblast nízkého tlaku vzduchu srážky na celé území ČR. "Nejvyšší srážkové úhrny hlásilo Klatovsko, kde spadlo i přes 60 mm. Dále pak příkladem Hojsova Stráž až 69 mm, Prášily 65 mm, Vlkonice 61 mm a také Strakonicko, kde spadlo přes 50 mm, Volyně hlásila až 59 mm," sdělila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

V sobotu bude zataženo až oblačno, déšť nebo přeháňky a místy bouřky. Na severozápadě Čech místy srážky vydatné a trvalé. Na Moravě a ve Slezsku místy až polojasno. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 15 až 22 °C.

"Dnes začíná meteorologické léto. Jeho start je na srážky nejbohatší od roku 2013. V sobotu ráno pršelo opět na většině území s výjimkou jihovýchodu. Na Šumavě byly hodinové srážkové úhrny až na 13 mm. Právě na horách se dnes očekávají i vydatné srážky. Ustávat budou až ve večerních hodinách a naprší ještě až kolem 30 mm. Během odpoledne se budou ojediněle vyskytovat i bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka předpověď na první volný den víkendu.

Reklama:

Během nedělního rána a dopoledne se budou déšť a případně přeháňky vyskytovat pouze ojediněle. "Odpoledne na většině území očekáváme přeháňky a bouřky, které mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 30 mm. Vzhledem k nasycení půdy vodou mohou tyto srážkové úhrny způsobovat přechodné zvedání menších toků," doplnila pro ŽivotvČesku.cz expertka přes počasí.

V neděli bude oblačno až zataženo, během dne na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Po vydatných víkendových deštích přijde příští týden zlom. "Deštníky z ruky nepustíme do úterý, pak ale začne oblačnosti i srážek rychle ubývat a postupně se k nám začne dostávat teplý vzduch od jihu. Nejvyšší odpolední teploty se tak budou šplhat až k 29 °C," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Výhled počasí na další týden

V pondělí bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až polojasno s přeháňkami, ojediněle bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Ve středu si počasí nachystá jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

Pátek bude psát podobný scénář - jasno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu bude jasno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

"V neděli bude možné očekávat jasno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 24 až 28 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: