Reklama:

Destinace, která u Čechů čím dál více začíná bodovat. Nepřeplněné pláže, ceny jako v tuzemsku a krátká cesta

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2024

Sezóna dovolených odstartovala a mnozí Češi stále ještě nemají jasno, kterou z destinací potěší svou přítomností. Mají totiž parametry, které se neslučují s tím, co některé země nabízejí. Dobrou volbou, kterou preferuje postupně čím dál více dovolenkářů, může být polské pobřeží, kde si cestovatel může dopřát prázdninové radovánky bez extrémních teplot. Baltské moře nabízí nádhernou přírodu, příjemné ceny, krátkou cestu a mnoho atrakcí pro celou rodinu, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz expertka přes dovolené a mluvčí společnosti Invia Jiřina Ekrt Jirušková.

Reklama:

Ať už tuzemský cestovatel touží prozkoumat historická města, nebo načerpat energii na pláži, polské pobřeží bude ideální volbou.

"Láká nejen na nedotčenou krásu přírodních parků, ale také na nepřeberné množství aktivit a atrakcí pro malé i velké. Nejideálnější období pro relax u polského moře je na přelomu července a srpna, kdy teplota vzduchu dosahuje 29 °C a teplota vody může mít příjemných 22 °C. Nejdeštivějším obdobím bývá naopak začátek července," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ekrt Jirušková.

Reklama:

Jednou z hlavních výhod dovolené u Baltského moře je jeho snadná dostupnost. "Z Prahy se k moři dostanete za pouhých šest hodin, z Ostravy dokonce za necelých pět a půl hodiny jízdy autem," doplnila dále pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes dovolené Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že podíl na popularitě Polska má i nízká jazyková bariéra, která výrazně zvyšuje komfort během pobytu.

Baltské pobřeží nabízí moderně vybavené hotely, zábavní parky a multimediální muzea pro malé i velké cestovatele. Podle Jiruškové také hotely disponují bazény a wellness službami na velmi vysoké úrovni.

Polské pobřeží je poseto malebnými letovisky, které stojí za návštěvu. Pláže jsou písčité, mají pozvolný vstup do vody, což jistě ocení rodiny s malými dětmi. Mezi nejpopulárnější destinace patří Kołobrzeg, Rewal a Międzyzdroje, které se nachází poblíž Wolinského národního parku, který chrání jeden z nejkrásnějších úseků polského útesového pobřeží.

"Pro rodiny s dětmi je skvělým tipem víska Dziwnów, kde lze nalézt mnoho atrakcí, včetně pěkných hřišť pro malé i větší děti. Za návštěvu stojí i park miniatur s modely majáků z polského pobřeží v měřítku 1:10 a muzeum mašinek," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz ostřílená expertka přes dovolené a mluvčí.

Oblíbeným místem je mimo jiné rovněž poloostrov Hel, město Świnoujście s nejkrásnější pláží v Polsku a rekreační středisko Stegna.

Čeští cestovatelé ocení příkladem Mrtvé jezero obklopené vzácnými stromy a křovinami. Dalším zajímavým tipem je městečko Łeba sousedící s národním parkem Slowinski.

"Tento starý přístav je hojně navštěvovaným místem díky své příjemné atmosféře s množstvím malých obchůdků, restaurací a barů, kde nabízí místní rybí pochoutky za velmi přijatelné ceny," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ekrt Jirušková.

Łeba je pak skvělým výchozím bodem pro výlety po okolí, a to hlavně směrem do národního parku Slowinski, který se pyšní nepřeberným přírodním bohatstvím. Za zmínku stojí zejména pohyblivé písečné duny, ta největší z nich dokonce dosahuje výšky až čtyřiceti metrů.

Milovníci umění a historie si přijdou na své v tzv. trojměstí, které tvoří Gdaňsk, Gdyně a Sopoty. "V Gdaňsku se nachází řada kostelů, historických bran a muzeí. Sopoty jsou naopak známé jako letní letovisko, a to zejména pro své lázně, pláže a nejdelší dřevěné molo v Evropě. Gdyně zaujme moderní architekturou, akváriem a množstvím slunečných dní," dodala pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ekrt Jirušková.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: