Deštivý zlom uprostřed týdne. Meteoroložka řekla, jaké počasí čeká Českou republiku po neděli

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2021

Příjemné slunečné počasí bude v České republice pokračovat také v týdnu od 13. září. Chladnější zlom přinese jen deštivá středa. "Po ránu můžeme čekat ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Večer od západu přijdou přeháňky a místy také bouřky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Polovina září je za dveřmi a počasí v České republice má stále letní ráz. Nadprůměrné teploty budou v Česku pokračovat také po neděli. Už v pondělí budou teploty atakovat hranici 25 stupňů Celsia.

"V pondělí bude na většině území republiky oblačno až polojasno, ojediněle můžeme čekat přeháňky. Po ránu přijdou místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty budou 15 až 11 °C. Odpolední teploty čekáme v rozmezí 21 až 25 °C," popsala začátek týdne pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Pondělku bude velmi podobné také úterý. Odpolední teploty místy vyskočí až na 27 °C, což je hodnota, která bude v polovině září lákat k vodě. Ochlazení přinese až studená fronta, která dorazí ve středu.

"Ve středu přijde k večeru do Česka mírná studená fronta. Oblačnosti ve středu večer bude přibývat. Ranní teploty čekáme v rozmezí 15 až 11 °C. Odpolední teploty budou 23 až 27 °C, k večeru se ale počasí začne kazit," řekla pro ŽivotvČesku.cz respektovaná expertka na počasí.

Ve čtvrtek bude oblačno, místy přeháňky, ojediněle můžeme nad územím české republiky čekat také bouřky. Odpolední teploty spadnou na 24 °C. Podobně bude vypadat také pátek, i před víkendem lze očekávat oblačnost a lokální přeháňky. "Ranní teploty budou 13 až 9 °C, odpolední teploty čekáme v rozmezí 20 až 24 °C," řekla o konci následujícího týdne pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.