Detaily prodeje domu Petra Koláře. Realitní makléř vysvětlil, proč se ho zbavuje a čím je tak unikátní. Prodej domu nenařídil soud, zdůraznil

Petr Kolář a jeho dům
Petr Kolář a jeho dům
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2022

Zpěvák Petr Kolář (54) se dostal do životní situace, kdy se rozhodl prodat svůj dům v pražské Uhříněvsi za astronomických 29 950 000 korun. Redakce ŽivotvČesku.cz se spojila s prodejcem, který vysvětlil, že zpěvák tak nečiní kvůli tomu, že by se tak dělo z důvodu soudního rozhodnutí. "Pan Kolář prodává svou nemovitost ze svého svobodného rozhodnutí," upřesnil Dušan Měchura, jehož inzerát je na známém realitním serveru Sreality.

"Není pravdou, že by prodej domu nařídil soud. Mám s panem Kolářem smlouvu stejnou jako s každým jiným klientem na delší dobu a není předmětem smlouvy rychlý prodej či rozhodnutí soudu. V tuto chvíli je ale o dům velký zájem a věřím, že se brzy prodá," řekl pro ŽivotvČesku.cz realitní makléř Dušan Měchura, že po článku redakce se ozvalo hned několik desítek zájemců.

"Osobně vnímám dům jako jeden z nejhezčích v okolí. Je to precizní stavba na velmi žádaném místě, kde je příroda a do centra Prahy velmi dobré spojení," vyzdvihl v souvislosti s nemovitostí.

Nemovitost je zajímavá nejen tím, že v ní žije slavný zpěvák, ale také tím, kde stojí a jaké jsou její dispozice.

"Dům o celkové užitné ploše 253 m2 je rozdělený do dvou pater. V přízemí je moderní kuchyň s jídelnou, která díky otevřenému konceptu přirozeně přechází do obývacího pokoje. Přechod je řešen zábradlím a krbem, a tak si jako rodina jste stále na blízku. Skrze francouzské dveře se dostanete na zastřešenou pergolu, kterou lze využívat i během chladnějších období jako zimní zahradu. Z té se pak snadno dostanete na zahradu, jejíž dominantou je krytý bazén," uvádí inzerát na známém portálu s realitami.

"V přízemním patře se skrývají další dvě důležité místnosti - pracovna a hudební zkušebna, kterou lze snadno přetvořit dle vlastních potřeb, například v kreativní či podcastové studio, nebo posilovnu. Zkušebna má vlastní WC, není třeba chodit přes celý byt do koupelny, kde je sprchový kout, umyvadlo a další toaleta. Vedle koupelny se po schodech dostanete do horního patra, kde najdete ložnici pro dospělé s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu. Dále zde najdete dětský pokoj a ložnici pro hosty. Dům má k dispozici garáž pro jedno auto, která má dostatek místa i pro kola," je dále uvedeno v inzerátu v souvislosti s prodejem domu Petra Koláře. Dům byl kolaudován v roce 2007.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.