Děti do škol v dubnu. Snad už se nezavřou, nebo se zblázní děti i rodiče, říká Olga Richterová

Poslankyně Olga Richterová
Poslankyně Olga Richterová
Foto: se souhlasem Olgy Richterové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 3. 2021

Nárůst počtu nakažených v Česku dále zpomaluje a poklesly i počty nakažených zdravotníků. To je dobrou zprávou, i proto se v polovině dubna patrně otevře část škol a žáci prvního stupně by se v docházení do škol střídali. Oznámil to dnes ministr školství Robert Plaga (42) ve Sněmovně. "Náš plán stojí na neinvazivním spolehlivém testování a posílení pravomocí ředitelů," řekla pro ŽivotvČesku.cz poslankyně za Piráty Olga Richterová s tím, že Piráti a STAN připravili plán pro bezpečný návrat žáků do lavic.

Téměř všechny školy v Česku jsou nyní uzavřeny jako jedno z opatření proti šíření covidu-19. Rozhodnutí o částečném návratu žáků do škol by podle ministra školství mělo padnout do Velikonoc, pokud by se školy mohly s ohledem na vývoj epidemické situace znovu otevřít 12. dubna. V úvahách je i 19. duben, řekl dnes Plaga poslancům.

"Kolegové z Pirátů a STAN připravili plán pro bezpečný návrat žáků do škol. Stojí na neinvazivním spolehlivém testování a posílení pravomocí ředitelů. Doufám, že vláda chaosu alespoň část těch řešení přijme, ať už školy po otevření není třeba zavírat. Nebo se zblázní děti i rodiče" řekla pro ŽivotvČesku.cz poslankyně Olga Richterová s tím, že dlouhodobá distanční výuka je naprosto nevhodná.

Třídy prvního stupně základních škol by se po znovuotevření měly podle ministra po týdnu střídat v prezenční a distanční výuce. Návrat posledních ročníků základních a středních škol by byl zřejmě dobrovolný. Rotační výuka nebude podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého ideální. Je to ale cesta, jak dostat děti do škol, doplnil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.