Děti láká k sobě a nabízí jim svezení v autě. Oznámení přišlo z více stran, říká starosta Tehova

Policie - Ilustrační foto
Policie – Ilustrační foto
Foto: Policie ČR
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 4. 2021

Rodiče dětí obdrželi upozornění, že v obci Tehov u Prahy se má pohybovat v červeném autě muž, který s dětmi chce navazovat kontakt. "Měli jsme zde takové oznámení z více stran," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz starosta obce David Hlouch.

Varování před mužem, který údajně láká děti do auta, se objevilo 15. dubna na stránkách obce. "Upozorňujeme obyvatele obce, že v posledních dvou dnech došlo v Tehově (dle našich informací v ul. Dlouhá) ke dvěma případům obtěžování dětí (věk 11-12 let) starším mužem v červeném autě (zřejmě Passat), jednalo se v obou případech o muže v brýlích ve věku 50-60 let. Dětem nabízel svezení a byl poměrně neodbytný," stojí na webu obce.

Starosta Tehova informaci pro ŽivotvČesku.cz potvrdil. "Měli jsme zde takové oznámení z více stran. Je to v intencích zprávy, která je na webu obce. Informovali jsme o tom Policii ČR a předali jim písemnou informaci a žádost o prošetření s odkazem na obdobný případ na Praze 7, která k nám doputovala," uvedl pro ŽivotvČesku.cz starosta obce David Hlouch.

Policisté potvrdili, že se o případ zajímají. "Mohu potvrdit, že informaci od vedení obce, které nás kontaktovalo, prověřujeme. Ale dosud se nám neozval nikdo z rodičů či dalších dotčených a konkrétní událost neoznámil," uvedl pro TN.cz mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.