Děti mu rostou jako z vody. Ochrnutý Muž roku 2009 Martin Zach se pochlubil pohlednou manželkou, dcerou a synem

Muž roku Martin Zach
Muž roku Martin Zach
Foto: Se svolením Martina Zacha
Rudolf Šindelář, Alžběta Staňková | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2023

Měl našlápnuto na slibnou modelingovou kariéru, v roce 2009 se stal Mužem roku. Ihned poté ale přišla těžká zkouška. Po nevydařeném skoku do vody zůstal Martin Zach (37) upoutaný na invalidní vozík. Nenechal se tím ale zastavit a nyní se věnuje paraatletice a moderování. Pro ŽivotvČesku.cz nyní pohovořil o svých dětech. "Je to jako včera, kdy se syn narodil," uvedl.

Po ochrnutí v osudném roce 2009 Martin Zach musel přehodnotit své další životní plány a priority. Rozhodně se ale překážkami nenechal zastrašit. Dostudoval vysokou školu, vrátil se ke sportu, který měl do té doby velmi rád, a stal se reprezentantem ČR v atletice pro handicapované. Kromě toho podniká, zabývá se oblečením pro vozíčkáře a prodejem kávy.

Radost mu kromě toho dělají také jeho dvě děti, které má s manželkou Martinou. Vychovávají syna Adriana (3) a dcerku Beatu (1). Zapojit se do péče o ně je pro něj sice jako pro vozíčkáře o něco složitější, ale snaží se dělat vše, co je v jeho silách. Na sociální síti se sympatický sportovec a moderátor pochlubil aktuální fotografií celé rodiny, která byla pořízena o svátcích.

"Obě děti jsou hodné a musím říct, že svátky jsme si moc užili. Co na dětech člověk opravdu pozná, jak rychle utíká čas. Když se ohlédnu, tak je to jako včera, kdy se syn narodil, a ono mu v lednu budou už čtyři roky," řekl pro ŽivotvČesku.cz Martin Zach s tím, že si svou otcovskou roli velmi užívá.

Martin Zach si velice váží své manželky, která je mu nápomocná se vším, co vzhledem ke svému omezení dělat nemůže. I přesto se ale snaží zapojit se do chodu domácnosti, nakolik mu to zdravotní stav dovoluje. "Mám problém s úchopem věcí, takže činnosti, jako je vaření nebo luxování, mi dělají problém. Stejně tak některé úkony spojené s péčí o mladší dceru. Hodně času ale trávím se synem, kterému se každý den snažím vymýšlet program, a to v závislosti na mém pracovním vytížení. Rádi třeba chodíme ven," uvedl pro ŽivotvČesku.cz a přiblížil rodinný život vozíčkáře.

Další děti prý nejsou nyní na pořadu dne. Jak uvedl pro ŽivotvČesku.cz, je Martin Zach toho názoru, že u dvou potomků již s manželkou zůstanou. Uznává ale, že je možné, že v budoucnu na tuto otázku ještě změní názor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.