Děti se vrátí do lavic až po chřipkové sezóně. Školu by měly nahradit letní prázdniny, říká vědec

Jaroslav Flegr je evoluční biolog a parazitolog
Jaroslav Flegr je evoluční biolog a parazitolog
Foto: Jaroslav Flegr
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2020

Řada rodičů přesně neví, kdy se jejich děti vrátí do škol. Původní plán, který slibovalo ministerstvo zdravotnictví, neplatí. Děti si tak distanční výuku, která měla skončit v pondělí 2. listopadu, prodlouží. Školy se neotevřou, a to ani pro žáky prvního stupně základních škol. "Děti se vrátí s koncem chřipkové sezóny, tedy v březnu," odhadl pro ŽivotvČesku.cz evoluční biolog Jaroslav Flegr, jehož predikce zatím bez kaňky vycházejí.

Epidemická situace není pro návrat dětí do lavic příznivá. Opatření mělo původně trvat do začátku příštího týdne, pak se podle předchozího ministra zdravotnictví Romana Prymuly měl do škol vrátit první stupeň základních škol. Návrat do ostatních škol podmínil ministr už dříve slábnutím epidemie. Otázkou tak stále zůstává, kdy se tedy školy otevřou, a to alespoň pro část žáků.

Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra se školáci vrátí do tříd až v dalším roce. "Domnívám se, že to bude až s koncem chřipkové sezóny. Dřív je šance jen pokud bude vakcína. Měla by ale být zavedena po dobu epidemie nepovinná prezenční školní docházka a pokud jde o náhradu učiva, tak by v dalším roce mělo toto nahradit zrušení letních prázdnin. Vítaná by byla masivní podpora škol v přírodě," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný vědec.

Všechny školy s výjimkou mateřských a speciálních jsou od 14. října zavřené a přešly na povinné distanční vzdělávání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.