Dětská hvězda John Connor z Terminátora: Edward Furlong bojoval se závislostí a dnes je k nepoznání

Herec Edward Furlong s Arnoldem Schwarzeneggerem
Herec Edward Furlong s Arnoldem Schwarzeneggerem
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2021

Už jako chlapec se stal slavným a získal si miliony fanoušků po celém světě. Americký herec Edward Furlong (43) si ve 13 letech zahrál roli teenagera Johna Connora v kultovním snímku Terminátor 2: Den zúčtování po boku hollywoodské hvězdy Arnolda Schwarzeneggera (73). Za ni získal dokonce cenu MTV Movie Awards. Dospívání a následující roky mu přinesly do života těžké chvíle především kvůli závislosti na omamných látkách a alkoholu.

Edward Furlong, celým jménem Edward Walter Furlong, se narodil v americkém Glendalu, ale má mimo jiné mexické a ruské předky. Byl dítětem ulice, ale všechno se změnilo díky castingové agentce Mali Finnové (†69), která ho obsadila do jeho životní role stejně jako například Leonarda DiCapria do velkofilmu Titanic nebo Russela Crowea do thrilleru L. A. – Přísně tajné z roku 1997. Tehdy třináctiletý chlapec získal roli Johna Connora, syna Sáry Connorové, ve slavném Terminátorovi režiséra Jamese Camerona (66), který ho dostal rázem na výsluní.

Jenže po úspěšných letech dobře nastartované kariéry přišly problémy kvůli tomu, že herec začal svádět boj s chronickým užíváním návykových látek a alkoholem. I když se snažil léčit, vše se zdálo jako bludný kruh, ze kterého se nelze dostat. "Byl jsem závislý na kokainu a heroinu. Bylo to opravdu děsivé. Mám noční můry z toho, že zase beru tvrdé drogy. Probudím se a říkám si: »Recidiva«?," přiznal Edward Furlong strach, který ho provází dlouhé roky, jak uvedl britský Express.

Představitel Johna Connora je známý také jako milovník žen a má za sebou řadu skandálních románků, ale v roce 2006 se rozhodl vstoupit do manželství s herečkou Rachael Bellovou (37). Pár má spolu syna Ethana Page (11), který přišel na svět v dubnu 2010. O čtyři roky později však došlo na rozvod, protože Furlong uvedl, že mezi ním a jeho ženou jsou už rozdíly, které nejde překonat.

Edward Furlong, který se objevil také ve filmu Terminátor: Temný osud z roku 2019 přirozeně zestárl a změnil se téměř k nepoznání. I když mu charakteristické rysy chlapce z akčního sci-fi trháku ve tváři zůstaly, na jeho vzezření se podepsaly těžké roky života a boj, které svedl kvůli svým závislostem. Zůstává však sympatickým mužem, který snad bude mít ještě příležitost ukázat svůj herecký talent v dalších filmových rolích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.