Díky koronaviru konečně řídím stát jako rodinnou firmu, pochvaluje si Andrej Babiš

Premiér ČR Andrej Babiš
Premiér ČR Andrej Babiš
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Premiér Andrej Babiš (ANO) si konečně splnil sen a během koronavirové krize může řídit stát jako firmu. Že se to povedlo, řekl ve čtvrtek v Rádiu Impuls. O řízení státu jako podniku mluvil tehdejší ministr financí už v roce 2014. Vláda podle Babiše pracuje dvacet hodin denně a je to efektivní. Jenže Česko má nejvyšší státní deficit v historii.

Ten koronavir změnil náplň práce vlády a konečně jsme to řídili jako rodinou firmu a bylo to efektivní, bylo to konkrétní, viděli jsme ta naše rozhodnutí v praxi. Já jsem chodil do práce od rána do večera, bylo to takové krizové řízení a pokračuje to dál,“ řekl Babiš na Rádiu Impuls.

Babiš o řízení státu jako firmu mluvil už v roce 2014, kdy přebíral po Janu Fischerovi ministerstvo financí. To stejné sliboval i před parlamentními volbami.

Pracujeme 20 hodin denně

„Pracujeme dvacet hodin denně, teď skutečně řídíme zemi jako firmu, když jsou povodně, nebo vám bouchne chemička. Takže online, s okamžitými rozhodnutími a realizací. Jsme teď jedna rodina, takže to řídíme jako rodinnou firmu, která má 10,7 milionu obyvatel. Chceme, abychom se co nejdřív vrátili do nějakého normálního stavu,“ dodal předseda vlády.

Babiš také uvedl, že se vláda zvládne popasovat s extrémně vysokými výdaji spojené s epidemií. Česko má však nejvyšší deficit státního rozpočtu v historii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.