Reklama:

Dítě mělo krev na obličeji, popsal svědek nehody autobusu ve Slaném. Řidič měl obuté jen pantofle

Řidič, který měl být za volantem v době havárie.
Řidič, který měl být za volantem v době havárie.
Foto: Město Slaný
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2020

K tragické dopravní nehodě došlo v úterý po poledni na autobusovém nádraží ve Slaném. Vyžádala si lidský život. Zemřelo dítě. Řidiči linkového autobusu z Kladna, který zatáčel k zastávce, se údajně zasekl pedál, a proto strhl řízení na jednu ze zastávek.

Reklama:

V zastávce seděl jeden senior, který z ní vypadl, ale utrpěl pouze šok. Záchranáři ho ošetřili v sanitce, ošetřen byl ještě i jeden člověk. Naneštěstí ale za zastávkou stály děti a jedno z nich se vážně zranilo. Následkům zranění později i přes pomoc lidí a záchranářů osmiletý školák podlehl.

Reklama:

Jako prvotní příčinu neštěstí se mluví o možnosti, že se řidiči autobusu zasekl pedál plynu. Šlo by tak o technickou chybu. Vyrojily se ale spekulace, že to mohlo být obuví, kterou měl na sobě v době jízdy. Dokonce se na stránce Facebooku města Slaný objevilo několik snímků zachycující údajného řidiče, který měl řídit autobus.

Řidič, který měl havarovat s autobusem.

"Slyšel jsem obrovskou ránu, tak jsem se běžel podívat, co se stalo. Viděl jsem také lidi, kteří utíkali s dítětem v náručí, které mělo krev na obličeji. Všichni křičeli, ať se volá záchranka. Pak jsem viděl jak vedou staršího pána s berlemi posadit na lavičku do vedlejší zastávky, ale normálně komunikoval,“ popsal další očitý svědek.

Případem se v tuto chvíli zabývá policie. Obvinění zatím nebylo nikomu sděleno, ani nebyla upřesně příčina havárie. "Alkohol byl u devětapadasátiletého řidiče autobusu vyloučen provedenou dechovou zkouškou, nebyla zjištěna ani žádná zdravotní indispozice u řidiče," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: