Dítě v ohrožení. Policie vyhlásila pátrání po třináctileté Michaele. Byla viděna s cizím mužem

Kriminalisté pátrají po pohřešované Michaele
Kriminalisté pátrají po pohřešované Michaele
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Liberci prosí veřejnost o pomoct v souvislosti s vyhlášeným pátráním po nezletilé Michaele Stránské. Třináctiletá dívka byla naposledy viděna ve společnosti neznámého muže.

"Pohřešování oznámila dne 29. září v podvečerních hodinách její matka na obvodním oddělení Liberec - centrum. Dívka odešla z domu v 7:00 hodin dne 29. září 2020, kdy šla do školy. Naposledy byla viděna po sedmé hodině ranní na autobusové zastávce v Liberci - Pavlovicích, zast. Stadion, kdy měla být ve společnosti neznámého muže. Pohřešované se do současné doby nevrátila do místa svého bydliště a její současný výskyt není znám," uvádí kriminalisté.

Dívka je 160 centimetrů vysoká, střední postavy a má modré oči. Policisté k jejímu popisu dále uvádí, že má špatnou výslovnost písmenka »r«, hovoří anglicky a německy. V době, kdy byla naposledy spatřena, měla na sobě bílou prošívanou bundu na zip a černé strečové kalhoty s dírami na kolenou. Dále černé plátěné boty s bílými kostičkami, tričko černé nebo khaki barvy, mikinu s kapucí černé barvy.

"Dosud o sobě nepodala žádnou zprávu. V době odchodu z místa bydliště u sebe, měla drobnou finanční hotovost. Je bez mobilního telefonu. S sebou na měla batoh černé barvy s nápisem VANS s barevnými kostkami na stranách. Dívka do současné doby byla bezproblémová, nikdy z domu neodešla. Opatření, které se v souvislosti s jejím vypátráním dosud realizovala, tj. veškeré prověrky v rodině, u známých, v nemocnicích, na nádražích a v místech možného výskytu, byla zatím neúspěšná. V tuto chvíli žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po pohřešované dívce," uvedli muži zákona s tím, že pokud někdo dívku viděl nebo ví, kde se v současné době nachází, ať kontaktuje linku 158 nebo policisty na kterékoli policejní služebně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.