Dívejte se na sebe a neřešte, že proti vám stojí mistři světa, vzkázal českým hokejistům Jiří Šlégr

Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr
Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Ve čtvrtek v 19:15 vypukne bitva, která rozhodne o tom, jak se bude 85. MS v hokeji hodnotit. Česká reprezentace ve čtvrtfinále narazí na Finsko, které obhajuje zlaté medaile z posledního šampionátu. Legendární hokejový obránce Jiří Šlégr (50) připravil pro reprezentanty jednoduchou, ale zásadní radu. "Vždy, když jsem šel hrát mistrovství světa či olympiádu, tak jsem nepřemýšlel o soupeři, ale přemýšlel jsem o sobě a o vlastním týmu," řekl vítěz z Nagana pro ŽivotvČesku.cz.

Postup mezi nejlepší čtyři týmy, nebo konec a cesta domů. Ve čtvrtek v 19:15 vypukne bitva, která ukáže, zda řeči českých hokejistů, že do Lotyšska přijeli pro medaile, nebyly plané. Do cesty se českým hokejistům postaví úřadující mistři světa z roku 2019 Finové, loni světový šampionát překazila pandemie koronaviru.

Redaktoři ŽivotvČesku.cz položili bývalému vynikajícímu obránci Jiřímu Šlégrovi otázku, zda si do čtvrtfinále přál Finy, nebo zda by se českému národnímu týmu lépe hrálo proti týmu USA.

"Vždy, když jsem šel hrát mistrovství světa či olympiádu, tak jsem nepřemýšlel o soupeři, ale přemýšlel jsem o sobě a o vlastním týmu. Přemýšlení o soupeři svazuje ruce a nohy. Ono to nikam nevede. Nemá také smysl přemýšlet, že Finové obhajují světový titul, protože dnes tam mají úplně jiné hráče. Je jedno, kdo proti nám ve čtvrtfinále stojí, je potřeba se soustředit na vlastní výkon, předvést skvělou hru a porazit kohokoliv. Předpokládám, že kluci přijeli mistrovství světa vyhrát. A když chtějí vyhrát, musí porazit kohokoliv," usmál se Jiří Šlégr s tím, že praví šampioni si soupeře nevybírají.

Z finského týmu má respekt, ale nikoliv strach. Důležité je vyvarovat se chyb a hře v oslabení. To je od začátku turnaje velká bolístka českého výběru.

"Finové jsou nevyzpytatelní, mají rychlou reakci po získání puku a rychlé protiútoky. Nemůžeme si dovolit dělat chyby a propadnout před obrannou třetinou, tohle umí Fini okamžitě trestat. Musíme také myslet na to, že vyloučení nás může stát celý zápas, takže určitě je nutné dávat si pozor na fauly," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který vyhrál olympiádu, světový šampionát i zámořský Stanley Cup.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.