Dívka (11) porodila zdravé dítě. Měl ji znásilnit nevlastní otec (42), který vinu popírá

Jedenáctiletou dívku měl znásilnit její otčím.
Jedenáctiletou dívku měl znásilnit její otčím.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2020

Jedenáctiletá dívka z Paraguaye se ve svém výrazně nízkém věku stala matkou. Otcem dítěte má být dívčin otčím, který měl svou nevlastní dceru znásilnit. Po potvrzení jiného stavu se dívka rozhodla pro potrat. Paraguayské úřady to ale nedovolily.

Přes veškerou snahu přesvědčit tamní úřady, dívka porodila zdravou holčičku. Na svět přišla císařským řezem.

Otčím dívku měl do jiného stavu přivést v jejích deseti letech, poté, co ji znásilnil. Dívčin 42letý otčím je aktuálně ve vězení, kde čeká na soud. Že by svou nevlastní dceru znásilnil popírá a dokonce chce podstoupit testy otcovství. Matka dívky byla obviněna z nedbalosti.

Nejde o ojedinělou událost v zemi. "V nemocnici čekají další dvě dvanáctileté dívky a několik dalších teenagerů. Bojují. Musíme investovat do vzdělání," uvedl lékař Mario Villalba, lékař z Nemocnice královny Sofie v Asunciónu, hlavním městě Paraguaye.

Tím, že tamní úřady zakázaly dívce potrat, rozčílily skupiny bojující za lidská práva po celém světě. Podle odborníků z OSN paraguayská vláda nedokázala dívku ochránit. Amnesty International zhodnotila, že rozhodnutí donutit 11leté dítě k porodu je nelidské.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.