Když matka z Výměny manželek nechá dceru doma dřít pro rodinu, její bratři možná budou od partnerek chtít totéž, říká psycholog

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2023

V poslední premiérové epizodě Výměny manželek řadu lidí nejvíce upoutal příběh Nikoly (18), která v rodině zastane většinu práce pro své rodiče i čtyři mladší bratry. Ti si navíc její péče příliš neváží, což bylo velmi líto její náhradní mamince Báře (32), která nabyla pocitu, že děvče prakticky přišlo o část dětství. Co to pro její další život může znamenat, popsal pro ŽivotvČesku.cz renomovaný psycholog Jeroným Klimeš (55). "Nejde jen o to, co to znamená pro ni, ale také například pro její sourozence," uvedl.

První účastníci nejnovějšího dílu Výměny manželek žijí v panelovém domě na severu Německa, konkrétně ve městě Bielefeld. Řidička kamionu Bára (32) je na mateřské dovolené. Z předchozího vztahu má syna Sebastiana (8). S profesionálním řidičem Petrem (43) jsou spolu dva roky a mají malou dceru Leticii (1). Přihlášku do pořadu podala Bára, která měla dojem, že Petr ve vztahu tak trochu zpohodlněl a nechává na ní příliš mnoho práce.

Druhá rodina žije v pronajatém bytě v České Vsi v Jeseníkách. Jarmila pracuje jako údržbářka (42), Míra (41) je stavař a je velmi háklivý na pořádek. Společně mají pět dětí – Nikolu (18), Richarda (17), Dominika (13), Daniela (9) a Denise (6). Oba přiznali, že do Výměny manželek se přihlásili hlavně kvůli finanční odměně.

Bára byla po příjezdu poměrně zaskočená. Zjistila totiž, že tatínek Míra je velice háklivý na pořádek, a některé jeho požadavky, například prát značkové oblečení separátně, se jí zdály absurdní. To nejhorší však teprve mělo přijít.

Ukázalo se, že v domácnosti vykonává veškeré domácí práce nejstarší dcera Nikola. Bára se to sice během změny režimu pokusila vyřešit, ale zároveň si myslela, že po jejím odjezdu se vše vrátí do starých kolejí.

O tom, jaký dopad na další život dívky to bude mít, promluvil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš. "Na její život to bude mít dopad ten, že se o sebe jednou dokáže postarat a bude do života připravená. Otázka ale je, jaký dopad to má na její bratry. Popelka se o sebe vždy postará, ale ti, kdo jsou na ní závislí, ne. Oni možná budou vyžadovat stejný komfort i od svých partnerek a tam budou poté vznikat třecí plochy," vysvětlil uznávaný odborník s tím, že hoši pravděpodobně narazí, protože většina žen není ochotna vykonávat veškeré práce sama.

Výměna manželek je jedním z nejoblíbenějších pořadů v Česku. V loňském únoru, kdy bylo odvysíláno pět premiérových dílů, byl průměrný podíl na sledovanosti 28,38 procenta v cílové skupině 15–54, reality show bodovala zejména u mladšího ženského publika 15–34 let (share 42,14 %).

Jarmila z Výměny manželek
Jarmila z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.