Dnes byste ho nepoznali. Malý Voldemort z Harryho Pottera zmužněl. Hero Fiennes je lamač dívčích srdcí

Herec Hero Fiennes ve své nejslavnější roli
Herec Hero Fiennes ve své nejslavnější roli
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2021

Díky svému slavnému strýci Ralphu Fiennesovi (58) si Hero Fiennes (23) zahrál ve slavné sáze Harry Potter. Bez nutnosti konkurzu získal roli malého Voldemorta v šestém filmu, který byl i jeho hereckým debutem. Od té doby vyrostl, buduje si kariéru a je jasným lamačem dívčích srdcí.

Voldemort se ve filmové sáze Harry Potter objevil v několika podobách, jednou z nich byl i malý čaroděj, který žil v dětském domově a neměl tušení o svých schopnostech. Hrál ho Hero Fiennes, který ztvárnil Voldemorta v jeho nejznámější podobě.

Když se filmový hit natáčel, Hero byl jen jedenáctiletý chlapec a šlo o jeho herecký debut. Dlouho poté hrál jen v malých rolích a do rozjezdu kariéry se naplno pustil až v roce 2018.

V loňském roce na sebe mladý talent upozornil ve filmu After: Polibek, který byl natočený podle stejnojmenné knihy a kterému publikum přezdívá 50 odstínů šedi pro mládež.

Hero byl už před dvacítkou velmi zaměstnaný a později kvůli herectví ukončil studium. "Chodil jsem do školy, podílel se na rodinném byznysu s jídlem a do toho jsem chodil na konkurzy a četl scénáře. Došlo mi, že jestli to mám zvládat, musím ze školy odejít,“ řekla magazínu Wonderland.

Popularita

Film After bude mít alespoň dvě pokračování, ale už ten první udělal z mladého Fiennese hvězdu, jeho popularita je hlavně mezi pubertálními dívkami obrovská.

"Bylo to rychlé, strhující a náhlá sláva pro mě byla trochu náročná. Teď už jsem se srovnal. Už jsem připravený na to, co mě ještě čeká. Ne úplně, ale tak, jak jen být mohu,“ řekl charismatický herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.