Dnes byste ho nepoznali. Takhle se proměnil muž se sametovým hlasem Alexandr Hemala

Alexandr Hemala s manželkou
Alexandr Hemala s manželkou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2020

Hlas Alexandra Hemaly mají pamětníci stále v uších. Aby také ne, když diváky provázel programem Československé a poté České televize dlouhé roky. Dnes už ho na obrazovce lidé vídají zřídka. Oblíbený hlasatel za roky své kariéry prošel výraznou proměnou.

V Československé televizi pracoval od roku 1973. Byl nejdéle sloužícím hlasatelem veřejnoprávní televize, když byla v roce 2005 tato funkce zrušena. 

Pak se ho televizní diváci dočkali v roce 2010, když se zúčastnil 4. ročníku televizní taneční soutěže a show StarDance ...když hvězdy tančí. V roce 2014 do února 2015 provázel pořadem Receptář prima nápadů, kde nahradil zesnulého Přemka Podlahu.

Občas si zaskočí do společnosti, jako tomu bylo nedávno, když se ukázal se svou manželkou Vlastou. Spolu vychovali tři děti, Andreu, Jakuba a Nikolu. A dnes jsou z nich babička s dědečkem.

Hemala na své televizní roky vzpomíná s úsměvem. "Byly to zajímavé roky a zajímavá práce," ohodnotila pro ŽivotvČesku.cz hlasatelská legenda skutečnost, že dodnes má jeho tvář díky televizní obrazovce mnoho lidí zapsanou v paměti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.