Do babyboxu v Pardubicích někdo odložil novorozenou holčičku. Je vlasatá, kudrnatá a vitální, potvrdil Ludvík Hess

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2021

Do babyboxu v pardubické nemocnici dnes někdo dopoledne odložil novorozenou holčičku. Zakladatel sítě babyboxů ji pojmenoval Lenka. "Je vlasatá, kudrnatá a vitální," řekl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz a uvedl statistiky dětí odložených do babyboxů.

Babybox je novorozenecký inkubátor, který po vložení dítěte zapne vyhřívání a ventilaci. S mírnou prodlevou i alarm, který upozorní zdravotnický personál na přítomnost děťátka. V klimatizované schránce pro odložené děti v Pardubicích dnes personál nemocnice našel novorozenou holčičku.

"Dostala jméno Lenka. Byla zabalená v pleně, čerstvě narozená. Je vlasatá, kudrnatá a vitální," řekl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů Ludvík Hess. V tiskové zprávě uvedl, že doufá, že odložení malé Lenky v pardubickém babyboxu podpoří jeho snahu otevřít je i v Nemocnici Chrudim, jež je součástí Nemocnice Pardubického kraje.

"Jde o 221. děťátko, sedmé letošní, deváté pardubické. Je to 120. holčička na 101 chlapečků," upřesnil Ludvík Hess, kolik dětí už bylo v Česku do babyboxů od jejich založení odloženo, kolik jich do nich bylo umístěno letos a kolik ve schránkách lékaři našli holčiček a chlapečků.

Pardubická schránka funguje od roku 2008. Naposledy tam někdo dal dítě v prosinci loňského roku. Babyboxy bývají umístěné v areálech nemocnic na místech, kde nechodí moc lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.