Do babyboxu ve Strakonicích byl odložen chlapeček. Ludvík Hess popsal, v jakém stavu ho našli

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia

Ve čtvrtek večer byl do strakonického babyboxu odložen přibližně tříměsíční chlapeček, který byl po řediteli nemocnice Tomáši Fialovi pojmenován Tomáš. Děťátko bylo zdravé umístěno na dětské oddělení. "Dnes v 18:14 někdo odložil starší miminko, několik měsíců staré, oblečené v bílé kombinéze a modrém kulichu a mělo v puse modrý dudlík," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Do babyboxu ve Strakonicích ve čtvrtek vpodvečer někdo odložil přibližně tříměsíčního chlapečka. Letos jde už o třetí děťátko. To následovalo po holčičce jménem Štěpánka, která byla do babyboxu ve Slaném odložena před týdnem.

"Dnes v 18:14 někdo odložil starší miminko, několik měsíců staré, oblečené v bílé kombinéze a modrém kulichu a mělo v puse modrý dudlík. Děťátko je zdravé. Jde o letošní třetí děťátko a celkem 217," řekl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

V roce 2005 zřídil Ludvík Hess v České republice první babybox. Od té doby se »klimatizova...

Nemocnice chlapce umístila na dětské oddělení. Ve Strakonicích funguje babybox od března 2009. Poprvé tam někdo odložil v říjnu 2011 chlapečka, který dostal rovněž jméno Tomáš. Před čtyřmi roky pak v babyboxu bylo děvčátko.

Zavřít reklamu