Do Česka opět míří supertropy. Bude vedro na padnutí. Meteoroložka určila, které dny v týdnu budou nejšílenější

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 8. 2022

Do střední Evropy bude zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu. "Odpolední teploty se budou ve čtvrtek a v pátek zastavovat až na supertropických hodnotách, tedy 36 °C. Padat budou i teplotní rekordy – ten z pražského Klementina je pro 4. srpna z roku 1986, tehdy tam naměřili 34 °C. V pátek přes Česko přejde studená fronta, která podpoří vznik bouřek a přinese ochlazení na víkend," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Už ve středu se na Ústecku odpolední teploty zastaví až na 34 °C. Jinak bude jasno až polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty se zastaví těsně pod hranicí tropické noci, tedy mezi 19 až 15 °C. Denní teploty vystoupí vysoko – na 31 až 36 °C.

"V pátek už bude počasí u nás pod vlivem studené fronty. Ta opět podpoří vznik bouřek. Zpočátku dne bude jasno až polojasno. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 31 až 36 °C, odpoledne od západu ochlazování. A přibývání oblačnosti - místy silné bouřky," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Předpověď počasí na víkend:

sobotu bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

neděli bude polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 22 až 26 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.