Do Česka začne proudit teplý vzduch, babí léto lehce naruší před víkendem další studená fronta

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2023

Závěr září bude ve znamení dnů babího léta, nadprůměrných odpoledních teplot, a to v místech, kde se mlhy a nízká oblačnost protrhají už v ranních hodinách. "Tam, kde se bude nízká oblačnost držet do odpoledních hodin, se budou teploty pohybovat kolem 20 °C, při slunečné obloze se zastaví až na 27 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová ohledně výhledu počasí na poslední týden stávajícího měsíce.

Od pondělí do čtvrtka bude počasí psát hodně podobný scénář. "Lze tedy očekávat jasno až polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží až do odpoledne. Zpočátku týdne budou ranní minima nízko – při vyjasnění a slabém větru budou klesat jen k 5 °C, odpolední teploty se zastaví pod nízkou oblačností kolem 20 °C, při slunečné obloze až na 27 °C. Do Česka bude proudit teplý vzduch. Atakovat budeme teplotní rekordy," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Studená fronta počasí ovlivní až v pátek. "To budeme vytahovat deštníky, ale oblačnosti bude na víkend opět rychle ubývat a nejvyšší odpolední teploty se budou i na konci týdne pohybovat lehce přes 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že aktuálně se teplota vody v přírodních nádržích pohybuje od 18 do 22 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.