Do Chucka Norrise se silně zakousl zub času. Filmový hrdina přišel o zrzavou barvu a zešedivěl. Jeho mnohem mladší manželka je ale šťabajzna

Chuck Norris
Chuck Norris
Foto: Profimedia
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2022

Americký herec Chuck Norris už dávno není v takové formě jako před lety, kdy na filmovém plátně divákům předváděl různé bojové techniky v akčních snímcích. Není se ale čemu divit - vždyť před pár dny oslavil své 82. narozeniny. I když ho díky filmům a množství vtipů zná snad každý na světě, ve skutečnosti je to velmi skromný člověk. "Jsem velmi vděčný za každou věc, kterou mám," řekl v rozhovoru pro magazín bojových sportů Physical Arts představitel seriálového Walkera, Texas Rangera.

Charismatického herce znají lidé po celém světě pod jménem Chuck Norris, ve skutečnosti má ale jiné jméno. Carlos Ray Norris Jr. se narodil 10. března roku 1940 a svou přezdívku získal, když sloužil na letecké základně v Jižní Koreji. Tam také přilnul k bojovým uměním. Začal se věnovat taekwondu a karate, ve kterém je šestinásobným mistrem světa. Pamětníci 90. let zcela nepochybně ví, že bojové umění předvedl v mnoha akčních filmech.

Poprvé se před kamerou ocitl v roce 1968 ve snímku Dům sedmi rozkoší. Od té doby si zahrál v desítkách filmů a seriálů. A to trochu paradoxně přes fakt, že se mu i přes velkou snahu nikdy nepodařilo naučit se pořádně hrát. Na kameře vždy působil křečovitě, bez mimiky a s jedním jediným výrazem ve tváři.

V soukromí Chuck Norris platí za velmi skromného a spravedlivého člověka. "Mám štěstí, že jsem velmi věřící. Je dobré si uvědomit, co je skutečné štěstí a úspěch, protože úspěch herce je pomíjivý," svěřil se v rozhovoru pro magazín Physical Arts muž, který v minulosti svou tváří zaštítil ušlechtilou kampaň apelující na americké teenagery, aby nebrali drogy, a taktéž se stal externím poradcem prezidenta George Bushe ve sportu a tělovýchově.

Nedávný oslavenec od dob, kdy předváděl bojové scény před kamerou, značně zestárl. Zkrátka čas nezastaví ani Chuck Norris. Přesto si užívá života se svou o 23 let mladší a velmi atraktivní ženou Genou O'Kelly (59), kterou podle spekulací zahraničních médií potkal čirou náhodou, když byl zrovna na rande s úplně jinou ženou.

Zajiskřilo to mezi nimi a Gena se stala jeho už druhou manželkou (s první ženou, osmdesátiletou Dianne Holechek, žil tři desetiletí a zplodil s ní dva syny). Když v lednu slavili 23. výročí od svatby, vyznal se herec veřejně ze svých citů. "Má lásko, má ženo, má nejlepší přítelkyně, můj světe. Přeji šťastné 23. výročí mé krásné ženě, kterou mi Bůh seslal do cesty před 25 lety. Miluji tě celým srdcem!" uvedl na Instagramu muž, který i ve svém věku bude pro miliony fanoušků filmovou hvězdou, která rozhodně něco dokázala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.