Do konce prázdnin převážně deštivo. Tropy už se nevrátí. Dagmar Honsová upřesnila, kdy ještě bude počasí na koupání

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Počasí srpnových dnů je zatím deštivé a v průměru chladnější než červencové. Druhá polovina prázdnin bude na srážky ještě bohatá a tropických teplot se podle meteorologů už nedočkáme. Ve druhé srpnové dekádě sice ještě bude možné vyrazit k vodě a užít si letních radovánek, ale má to háček. "Nejvyšší odpolední teploty budou sice na koupání, ale oblačnost bude dost proměnlivá," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Už neděle jako první srpnový den přinesla na celé území Česka srážky. Deštivý charakter počasí i nadále přetrvává a nevypadá to, že by do konce prázdnin mělo dojít k zásadní změně. Nejpříznivější vyhlídky jsou na druhou srpnovou dekádu, kdy ještě může být počasí na koupání, oblačnost ale zcela neustoupí.

Intenzivní déšť nás bude provázet ještě několik dní. "V první srpnové dekádě bude převládat oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 15 až 10 °C. Denní teploty 22 až 28 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Výraznější změnu zřejmě nepřinese ani druhá srpnová dekáda – nejvyšší odpolední teploty budou sice na koupání, ale oblačnost bude dost proměnlivá. Převládat bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 22 až 28 °C," upřesnila výhled na srpen pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Koncem prázdnin by se obloha měla začít více vyjasňovat. "Nejméně oblačnosti a srážek zřejmě přinese až poslední srpnová dekáda. To bude polojasno až oblačno, zpočátku místy, postupně pouze ojediněle déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty 20 až 27 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.