Do manželské reality show se přihlásili lidé s plísní v domácnosti: Naplní svých 15 minut slávy, říká psycholog

Další díl reality show Výměna manželek bude rozhodně pikantní
Další díl reality show Výměna manželek bude rozhodně pikantní
Foto: Archiv TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2021

Do televizních reality show se hlásí často lidé různých společenských vrstev. Někteří z nich se nestydí ukázat špinavou domácnost, zlé hygienické podmínky či dokonce zanedbané děti. "Ti lidé naplní své ambice a prožijí svých 15 minut slávy," uvedl o účastnících reality show pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš (53).

Nejsledovanější česká komerční televize bude každou středu opět přinášet vhled do českých domácností. Diváci se budou při Výměně manželek opět pohoršovat a divit, jak je možné, že někdo žije tak, jak žije. A že se to nebojí ukázat na televizní kamery.

Tentokrát se představí Lucie (34) a Standa (54) z Kladna, kteří vychovávají tři děti. Proti nim se postaví rodina z Příbrami, kterou tvoří čtyřicetiletá Alena, o dva roky starší Robert a devatenáctiletý David. Rodina z Příbrami uvedla, že do show jde z toho důvodu, aby se podívala, jak se žije v jiných domácnostech.

Alena podle upoutávky bude zaskočena, do jaké domácnosti se dostala. Podle ní žije rodina z Kladna v otřesných hygienických podmínkách. V domácnosti dokonce objeví plíseň.

Zeptali jsme se odborníka na mezilidské vztahy, proč se do reality show hlásí tak často lidé, kteří se pak národu u obrazovek pochlubí i tím, že nežijí v ideálním rodinném prostředí.

"Já dříve chodil na svatby a fascinovalo mě, že byli lidé, kteří tu svatbu brali jako vrchol svého života. Přemýšlel jsem nad tím a došlo mi, že to jsou lidé, kteří nikdy jindy nebudou stát na pódiu, jenom na té svatbě. To je ten jejich velký den, jak se říkalo. A ti lidé žádný velký den už mít nebudou, jen tu svatbu. To jsou obyčejní lidé, jak říkal Andy Warhol, každý může být slavný na 15 minut. Ti lidé chtějí zazářit, užít si těch 15 minut slávy a televize jim to umožní," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz renomovaný psycholog Jeroným Klimeš motivaci účastníků podobných reality show.

"Ambice nesouvisí s dovednostmi. Máme často lidi velmi ambiciózní, kteří jsou zároveň velmi hloupí. Je to forma realizace ambicí, pluse je tam finanční odměna jako bonus, ale to ego bude důležitější," dodal Klimeš s tím, že schopní lidé půjdou zazářit jinam.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.