Reklama:

Do středy léto jako vyšité. Následně se vrátí bouřky a doprovodí je vysoké teploty

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2024

První polovina týdne bude ukázkou pravého letního počasí. "Bude jasno až polojasno, a to díky tlakové výši. Postupně se sem začne nasouvat brázda nízkého tlaku vzduchu, takže od středy už budeme opět skloňovat místy přeháňky nebo bouřky. Ke konci týdne už mohou být bouřky opět ojediněle i silné, a to v doprovodu nebezpečných meteorologických jevů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že UV index bude na středních až vysokých hodnotách.

Reklama:

Počasí hned v pondělí předvede, jak ukázkové umí léto. "Bude jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz předpověď počasí pro úvod nového týdne Dagmar Honsová.

V úterý bude jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

Reklama:

Ve středu má počasí naplánováno změnu, která do »hry« vrátí méně vlídné počasí. Lze očekávat polojasno, během dne přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

V pátek si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Počasí o víkendu

"V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 26 až 30 °C. A v neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 25 až 29 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: