Do života Venduly Pizingerové vstoupila epidemie. Promluvila o tom, jak ovlivnila ji, syna i manžela

Vendula je krásná maminka
Vendula je krásná maminka
Foto: nextfoto.cz

Současná doba lidem kvůli vládním opatřením a nastavenému lockdownu omezuje každodenní radosti, kdy se dříve běžné věci stávají vzácností. V pátek 19. března slaví svátek Josefové a Vendula Pizingerová (49) má doma hned dva – manžela a pětiměsíčního syna Josífka, který dostal jméno po tatínkovi. Společně všichni tráví čas doma ještě se starším synem Jakubem (15) a vzhledem k okolnostem kvůli epidemii koronaviru se velké oslavy konat nebudou, byť by se slavilo hned několik věcí najednou. "Vzhledem k této době bude oslava asi taková komornější," řekla dvojnásobná maminka pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemie koronaviru změnila životy Čechů a celkovou náladu ve společnosti. Lidé musí zůstávat doma, většina obchodů a podniků je zavřená a shromažďování nebo setkávání se není možné. Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje má 19. března dvojnásobný důvod k oslavě, protože její manžel a nejmladší syn mají jmeniny. Ale bujaré oslavy samozřejmě neproběhnou.

"Zrovna jsem dostala pampeliškový likér, tak ho možná vypijeme (smích). Ještě uvidíme, zda budeme slavit. Já jsem ráno manželovi přála a vždycky to bylo na Josefa jako na Václava – jeden z největších svátků. Vzhledem k této době bude oslava asi taková komornější," řekla Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že větší oslavy budou muset ještě nějakou dobu počkat. Nicméně to bere tak, jak to je. Věří, že přijde doba, kdy to bude nejen možné oslavit podle představ, ale také bezpečně a zároveň s velkou radostí z konce celosvětové pandemie.

"Neslavila jsem ani svoje narozeniny, které jsem měla v únoru, takže si myslím, že to pak oslavíme všechno najednou. Pak to bude asi delší oslava na více dní. Doufejme, že to bude co nejdříve," dodala Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz.

Od poloviny března postupně klesají rovněž počty lidí s covidem-19 v nemocnicích. K úterku...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.