Dobrá zpráva pro fanoušky jarních teplot. Konzultantka počasí upřesnila, jaké počasí zavládne v ČR v dalším týdnu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2022

Máme před sebou nejteplejší den z celého týdne. "Teplé jihozápadní proudění ukončí přechod studené fronty až ve večerních hodinách. Před ní budou nejvyšší odpolední teploty kulminovat na 13 °C. V roce 2020 v odpoledních maximech teploty stoupaly i přes 14 °C, vloni se nejvyšší odpolední teploty pohybovaly jen kolem -8 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Po slunečném víkendu bude oblačnosti přibývat, ale ani valentýnský týden nepřinese do nížin sníh a mráz. "Nejvyšší odpolední teploty se budou i nadále zastavovat až na 8 °C," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová a vypracovala, jaké počasí v ČR zavládne po víkendu.

V pondělí bude jasno až polojasno, odpoledne od západu oblačno až zataženo, místy déšť, na vrcholcích hor déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy déšť, od vyšších poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť, od vyšších poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.