Dobrotivost zachycená na video: Monica z Přátel na penězích nelpí, v ulicích New Yorku jimi obdarovala bezdomovce

Autor: Profimedia | Courteney Coxová
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2021

Herečka Courteney Coxová (57), nejlépe známá jako Monica ze seriálu Přátelé či Gale z hororové série Vřískot, si díky velkému množství peněz proudících ze své kariéry může dovolit život v luxusu a bez obav z budoucnosti. Mezi celebritami je mnoho takzvaných skrblíků, mezi ty ale ona rozhodně nepatří. Při procházce v ulicích New Yorku byla zachycena na video, když dávala bezdomovci peníze.

Courteney Coxová má za svou kariéru na kontě mnoho filmů a seriálů, největší slávu a nejvíce peněz jí ale nepochybně přinesl seriál Přátelé. Její majetek má dnes hodnotu 150 milionů dolarů, v přepočtu tedy téměř 3 a čtvrt miliardy korun. Bohatí lidé jsou na své peníze pochopitelně často velmi hákliví a opatrní, oblíbená herečka se ale nebojí o ně podělit.

Je jasné, že s takovým množstvím peněz si herečka ráda čas od času dopřeje něco drahého velmi drahého. "Nejdražší věc, kterou jsem si kdy koupila, je obraz od Banksyho. Cenu ale neprozradím," řekla Coxová deníku The Guardian. Banksy je anglický umělec, jehož skutečná identita je neznámá a jehož nejdražší obraz se před několika dny prodal v aukci za více než půl miliardy korun.

Peníze, které dnes má, si Courteney vydělávala dlouhá léta a je za ně vděčná. "Moje máma nebyla ambiciózní člověk a já jsem to jako dítě viděla. Poučila jsem se z toho a jsem vděčná, že jsem díky tomu jiná," řekla herečka, která má díky svým ambicím na kontě miliardy. Ty si ale neschovává jen pro sebe a pro svou dceru Coco, rovněž je daruje charitám.

Podle webu looktothestars.org, který eviduje celebrity, jež podporují charitativní činnost, jich Courteney Coxová podporuje celkem 34. Peníze tak věnuje například opuštěným zvířatům, vážně nemocným dětem či obětem sexuálního násilí. Není tak divu, že byla zachycena na video, když dávala v ulicích New Yorku bezdomovci peníze poté, co ji o ně požádal. Monica z Přátel má nepopiratelně dobré srdce.

Herečka Courteney Coxová
Herečka Courteney Coxová
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.