Dodávka smetla lidi v Praze na zastávce tramvaje. 6 zraněných osob, dvě ve vážném stavu

Dodávka vjela mezi lidi na tramvajovou zastávku
Dodávka vjela mezi lidi na tramvajovou zastávku
Foto: Profimedia.cz

K tragické nehodě došlo ve středu dopoledne v Praze v ulici Na Petřinách. Dodávka tam vjela mezi lidi, kteří čekali na tramvaj. "Na místě je šest zraněných osob, z toho dvě vážně a čtyři středně závažně," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle prvních informací z místa neštěstí jela dodávka po tramvajovém pásu.

Policie a záchranáři zasahují v ulici Na Petřinách u zastávky Ústřední vojenské nemocnice. Dodávka tam smetla několik lidí v blízkosti tramvajové zastávky.

"Podle nejaktuálnějších informací je na místě šest zraněných osob, z toho 2 vážně a čtyři středně závažně. Na místě je inspektor a čtyři posádky záchranné služby," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Dodávka podle prvních informací z místa neštěstí jela po tramvajovém pásu a pak narazila do zastávky, kde srazila několik lidí.

"Krátce po 10. hodině jsme přijali oznámení, že v ulici Pod novým lesem došlo k dopravní nehodě, kdy řidič při střetu narazil do několika osobních vozidel a dále do několika osob. Příčinou této dopravní nehody byla s největší pravděpodobností indispozice řidiče. V současné chvíli jsou na místě dopravní policisté, kteří celou událost vyšetřují a zjišťují veškeré okolnosti této nehody. Komunikace je v místě dopravní nehody zcela uzavřena a nyní už je zprovozněn provoz tramvají, ty jezdí obousměrně," uvedla tisková mluvčí Policie České republiky Violeta Siřišťová pro ŽivotvČesku.cz.

Sobotní datum 27. března 2021 se nesmazatelně zapsalo tragickou nehodou vrtulníku na Aljaš...

Neštěstí ovlivnilo provoz MHD, protože dodávka blokovala koleje. Pražský dopravní podnik proto dočasně odklonil tramvajové linky 1 a 2. Před půl jedenáctou byl obnoven běžný provoz v obou směrech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.