Dodávka smetla lidi v Praze na zastávce tramvaje. 6 zraněných osob, dvě ve vážném stavu

Profimedia.cz
Dodávka vjela mezi lidi na tramvajovou zastávku
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 31. 3. 2021

K tragické nehodě došlo ve středu dopoledne v Praze v ulici Na Petřinách. Dodávka tam vjela mezi lidi, kteří čekali na tramvaj. "Na místě je šest zraněných osob, z toho dvě vážně a čtyři středně závažně," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle prvních informací z místa neštěstí jela dodávka po tramvajovém pásu.

Policie a záchranáři zasahují v ulici Na Petřinách u zastávky Ústřední vojenské nemocnice. Dodávka tam smetla několik lidí v blízkosti tramvajové zastávky.

"Podle nejaktuálnějších informací je na místě šest zraněných osob, z toho 2 vážně a čtyři středně závažně. Na místě je inspektor a čtyři posádky záchranné služby," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Dodávka podle prvních informací z místa neštěstí jela po tramvajovém pásu a pak narazila do zastávky, kde srazila několik lidí.

"Krátce po 10. hodině jsme přijali oznámení, že v ulici Pod novým lesem došlo k dopravní nehodě, kdy řidič při střetu narazil do několika osobních vozidel a dále do několika osob. Příčinou této dopravní nehody byla s největší pravděpodobností indispozice řidiče. V současné chvíli jsou na místě dopravní policisté, kteří celou událost vyšetřují a zjišťují veškeré okolnosti této nehody. Komunikace je v místě dopravní nehody zcela uzavřena a nyní už je zprovozněn provoz tramvají, ty jezdí obousměrně," uvedla tisková mluvčí Policie České republiky Violeta Siřišťová pro ŽivotvČesku.cz.

Odjížděl domů s dobrým pocitem po povedeném koncertě skupiny Lunetic v libeňské O2 areně a...

Neštěstí ovlivnilo provoz MHD, protože dodávka blokovala koleje. Pražský dopravní podnik proto dočasně odklonil tramvajové linky 1 a 2. Před půl jedenáctou byl obnoven běžný provoz v obou směrech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu