Dojemná pieta za Libušku Šafránkovou: Fanoušci před Činoherním klubem a jejím domem pokládají květiny a svíčky

Josef Abrhám s manželkou Libuškou Šafránkovou
Josef Abrhám s manželkou Libuškou Šafránkovou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2021

Ve středu zasáhla národ smutná zpráva o úmrtí jedné z největších legend české kinematografie. Herečka Libuše Šafránková náhle zemřela ve věku 68 let a truchlí pro ni nejen rodina a kolegové, ale i zarmoucení fanoušci. Za dlouholetou umělkyni vzniklo pietní místo před Činoherním klubem, kde mohou příznivci pokládat květiny a svíčky. Někteří se rozhodli položit květinu či zapálit svíčku i před jejím domem, ve kterém žila s manželem Josefem Abrhámem (81).

Nejen v Česku příznivce filmu zasáhla smutná zpráva o úmrtí Libuše Šafránkové. Fenomenální herečka, i v zahraničí známá především jako krásná Popelka, náhle zemřela 9. června ve věku 68 let. Fanoušci si ji připomínají ve filmech a seriálech, kde ztvárnila mnohdy nezapomenutelné postavy. Jiní chtějí její památku uctít jinak.

Na sociálních sítích se mnozí fanoušci Libušky Šafránkové svěřili, že za ni doma zapálí svíčku. Obyvatelé Prahy a blízkého okolí mohou neobyčejně talentované herečce vzdát hold před Činoherním klubem, kde vzniklo pietní místo. Už nyní je tam položených několik květin a svíček.

Pietní místo téměř ihned po hereččině skonu vzniklo i přímo u jejího domu v Praze v Záběhlicích. "Potkávala jsem ji tady málokdy, většinou i s panem Abrhámem. Paní Libuška se vždy usmívala jako anděl, oni byli moc tichá a hodná rodina," řekla pro ŽivotvČesku.cz fanynka, která na místo přinesla svíčku.

Český film smrtí Libušky Šafránkové přišel o jednu z nejvýraznějších hereckých tváří. Jemná dáma s dobrou duší, mladistvým hlasem a neutuchajícím úsměvem na rtech - taková byla žena, na kterou dnes lidé s láskou vzpomínají. Datum posledního rozloučení s hereckou legendou zatím nebylo zveřejněno.

"V současné chvíli nechceme zveřejňovat věci, které nejsou úplně domluvené. Chceme absolutně vycházet z toho, co si bude přát rodina Libuše Šafránkové. Mohu uvést, že si nepřeje pohřeb se státními poctami,“ uvedla mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.