Dojemné poděkování pro manželku. Ministr Jan Hamáček prozradil, jak mu pomohla v boji s covidem

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2020

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) přemohl koronavirovou infekci, a to po 18 dnech v karanténě. Lékaři ho uschopnili k pátečnímu datu. Hamáček po prodělání nemoci získal imunitu na 90 dnů. Aktuálně se cítí v dobré formě. V boji s infekcí mu byla největší oporou jeho krásná manželka Gabriela (38). "Chtěl bych jí za to moc poděkovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr.

Hamáček byl pozitivně testován po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, u kterého test koronavirus potvrdil v neděli 18. října. "Od neděle jsem byl v karanténě, pozitivní test mi vyšel následující středu," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra. Podle všeho měl spíše středně těžký průběh nemoci než původně lehčí. A byly momenty, kdy mu nebylo lidově řečeno do »ministrování«. Naštěstí nebyl na zákeřnou chorobu sám.

"Manželka mi byla obrovskou oporou a i tímto způsobem bych jí chtěl moc poděkovat. Byli jsme doma, ale od sebe odděleni, abych na ni infekci nepřenesl. Starala se o mě perfektně, bez ní bych to asi nedal," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr, který svou manželku bezmezně miluje a ukazuje se, že mu je obrovskou oporou v nejtěžších momentech. Zároveň pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak mu po celou dobu, kdy sváděl boj s infekcí bylo.

"Byl to takový pocit, kdy je člověk nachlazení a není mu dobře. Do toho neustálé bolest hlavy a bolesti za očima, které se prolínaly s bolestí kloubů. Zabíral mi ale brufen. Člověk pořád spal a cítil celkovou únavu. O lehkou chřipečku, jak se o nemoci říká, rozhodně nejde," popsal Jan Hamáček.

Hamáčkovi vyšel pozitivně i druhý test, to byl důvod, proč musel strávit delší dobu v karanténě. Třetí test u něj virovou nálož v těle neprokázal. Za celou dobu nemoci zhubnul okolo pěti kilogramů.

Počátkem letošního roku Jan Hamáček oznámil, že se rozvádí s manželkou Kamilou, jeho první manželství skončilo po 13 letech v červnu. Z prvního manželství má dvě děti. Podruhé se oženil na začátku srpna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.