Dojemné setkání. Patricie Pagáčová navštívila seriálovou mámu Terezu Brodskou. Herečka promluvila o radách a obdivu

Herečka Patricie Pagáčová
Herečka Patricie Pagáčová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2022

Přátelství může vzniknout také na place během natáčení. Herečka Tereza Brodská (53) se za šest let působení v nekonečném seriálu komerční televizní stanice spřátelila s tehdy šestnáctiletou kolegyní Patricií Pagáčovou (33). Před nedávnem se navštívily a na sociálních sítích zveřejnily fotky, kde je zřejmé, že o zábavu bylo postaráno. "Je to normální a skvělá holka, teď už i máma. Obdivuji, jak dokáže skloubit práci s rodičovstvím, což bývá vždycky pro všechny trošku »oříšek«," řekla dcera hereckého velikána Vlastimila Brodského (†81) pro ŽivotvČesku.cz.

Krátce před Štědrým dnem oslavila Patricie Pagáčová (dříve Solaříková) »Kristova léta« a mezi svátky se setkala také s kolegyní a seriálovou mámou z »novácké« Ulice Terezou Brodskou. Obě herečky pojí dlouholeté přátelství a na sociálních sítích se pochlubily až nyní společným fotkami z vánoční návštěvy.

"Nejvíc na ní oceňuji, že je to normální a skvělá holka, teď už i máma. Popularita ji rozhodně nesemlela, což je v dnešní době velká vzácnost. Navíc si myslím, že patří mezi talentované herečky a měla by dostat více příležitostí. To bych jí moc přála," řekla pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská na adresu kolegyně a blízké kamarádky.

Sama už má s fotografem Herbertem Slavíkem (58) dospělého syna Samuela. Ten spolu s partnerkou Luisou udělali z Brodské a Slavíka prarodiče, když se mladému páru na konci dubna loňského roku narodila dcera. Patricie Pagáčová se zase stala měsíc nato maminkou - přivedla na svět prvního potomka, holčičku s krásným jménem Bibiana. Herecká ikona by jí však ani jako podstatně zkušenější v ničem neradila.

"No chraň Bůh, to bych si vůbec netroufla (směje se). Rady nedávám ani svému vlastnímu synovi a jeho přítelkyni. Takže do takových věcí se já vůbec nemontuji. To bych nikdy nedělala, každý si musí výchovu a věci kolem rodiny vést sám. Podle mě se jedná o nejlepší recept, do ničeho v tomto ohledu nemluvit. A Pátě už bych do toho tuplem nemluvila. Navíc obdivuji, jak dokáže skloubit práci s rodičovstvím, což bývá vždycky pro všechny trošku »oříšek«. Jak u ní pozoruji, nešidí ani jedno. Rodina je pro ni samozřejmě na prvním místě, což byla i u mě. Podle mého názoru to máme společné, rodina je pro nás priorita," dodala pro ŽivotvČesku.cz oblíbená herečka, která je držitelkou dvou prestižních filmových cen Českého lva z roku 1995 a 1999. Poprvé za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a poté v hlavní.

V nekonečném seriálu, který se začal vysílat už v roce 2005 a přesáhl již počet 4000 odvysílaných dílů, se potkaly jako matka s dcerou – Bára Jordánová-Krausová a Tereza Jordánová. Po šesti letech však Tereza Brodská ukončila působení v televizním hitu a nakrátko se vrátila v roce 2018. Seriálová dcera v něm vydržela podstatně déle.

"Na Ulici vzpomínám moc ráda, protože to byla velmi podstatná součást mého života. Po 15 letech se tam vytvořila opravdu skvělá parta, která mi samozřejmě chybí. Moc se mi stýská po Filipovi Rajmontovi, Matoušovi Rumlovi a dalších," řekla pro ŽivotvČesku.cz již dříve Patricie Pagáčová, která natáčela s uznávanou herečkou hned první scénu, ve které se objevila v koupelně ve spodním prádle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.