Doktorka Quinnová po 27 letech: Téměř 70letá Jane Seymour předvedla postavu, která popírá její věk

Jane Seymour stárne do krásy
Jane Seymour stárne do krásy
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2020

Herečka Jane Seymour (69), známá jako doktorka Quinnová ze stejnojmenného historického seriálu z roku 1993, vypadá téměř v 70 letech naprosto fantasticky. Nejen, že si udržuje půvab ve tváři, ale postavu a fyzickou kondici by jí mohla závidět kdejaká o desítky let mladší žena.

Britská herečka Jane Seymour, vlastním jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg, má za sebou úspěšnou hereckou kariéru. V roce 1973 zazářila jako krásná Solitaire po boku herce Rogera Moora (†89) v bondovce Žít a nechat zemřít. Jako představitelka laskavé lékařky Michaely Quinnové v americkém »devadesátkovém« seriálu Dr. Quinnová, se zapsala se do povědomí diváků a stala se oblíbenou televizní tváří. S hlavním hrdinou Byronem Sullym alias Joe Landou (58) prožila mimo jiné láskyplný románek i v reálném životě. Čtyřnásobná matka tří synů a jedné dcery oslaví v příštím roce 70. narozeniny a je až k neuvěření, jak krásnou postavu si ve svém věku udržuje.

"Když mi to čas dovoluje, cvičím pilates a také se věnuji speciálnímu tréninku, kterému se říká »Perfektní workout«. To je velmi, velmi pomalé vzpírání. Stačí 20 minut dvakrát týdně. Když to dodržuju, všímám si obrovského rozdílu. Každé cvičení, které děláte, musíte dělat do únavy, dokud se vám nezačně třást celé tělo," uvedla britská herečka pro magazín Closer Weekly. Trénuje také golf, který bere spíše jako formu relaxace.

"Nesnažím se nikomu nic dokázat. Když je člověk mladší, je to všechno jenom o tom: Podívej se na mě. Nesnažím se nikoho přimět, aby se na mě díval. Jinak před cvičením si dám horkou sprchu. Na běžeckém páse pak cvičím 10 minut až půl hodiny. Opravdu jsem si vypracovala pevné břišní svaly a jsem štíhlejší než dříve," prozradila v rozhovoru pro časopis Lifetime. Herečka nepatří mezi milovnice nezdravého jídla, překvapivě. Pěstuje si vlastní zeleninu a ráda si dopřeje především dobré víno, ideálně francouzská sladká bílá nebo ta kalifornská.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.