Dominik Feri čelí sexuálnímu obvinění. Nutil mě k pohlavnímu styku, říká dívka. Promluvil Miroslav Kalousek

Poslanec Dominik Feri
Poslanec Dominik Feri
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 5. 2021

Čtyřiadvacetiletý poslanec TOP 09 Dominik Feri čelí obvinění, že měl v minulosti na soukromých večírcích sexuálně zneužít několik mladých dívek - studentek. Svědectví dívek, které politika viní z toho, že je přes nesouhlas a v opilém stavu nutil k pohlavnímu styku, přinesla hned dvě média. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil poslancův spolustraník Miroslav Kalousek (60). "Obávám se, že je to velmi temná stránka předvolebního boje," řekl pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda »TOPky«. Studentky se podle svých tvrzení neobrátily na policii, a to z důvodu obav Feriho politického vlivu.

Dvě studentky popsaly své zneužití pro deníky Deník N a A2larm. Podle nich měl Petru přinutit k sexu během večírku, kterou pořádala u sebe doma. V době, když už byla pod vlivem alkoholu ji měl Feri zatáhnout do pokoje, kde se měl dožadovat pohlavního styku. Vstup do pokoje měl zabarikádovat nočním stolkem. "Potom ji tlačil do sexu tak dlouho, dokud k němu nedošlo, i když opakovaně vyslovila nesouhlas," sdělila médiím její kamarádka.

Sama dívka to následně potvrdila. "Měla jsem ho za tu liberální hvězdu, která má velký vliv na mladé lidi a kasá se hodnotami moderní společnosti. Proto jsem se bála, že mi nikdo neuvěří," uvedla s tím, že to byl důvod, proč se neobrátila na muže zákona.

Další dívku měl podle svědectví Dominik Feri sexuálně zneužít ještě v době, kdy působil jako radní Teplic. "Obávám se, že je to velmi temná stránka předvolebního boje. Ale nemám žádné informace, o které bych svůj názor mohl opřít," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek na dotaz redakce, zda by tvrzení dívek mohla být pravdivá, nebo jde jen o to, jak před volbami politika poškodit.

Znásilnění Ferim popsala i další studentka, a to poměrně detailně. "Vlezl ke mně do sprchy a začal se nevybíravě dožadovat sexu. Tlačil na mě. Nemohla jsem odejít, protože mi zatarasil cestu. Pořád mi opakoval, že to bude jenom trochu, že to bude jen chvíli a moje odmítání ho vůbec nezajímalo," uvedla pro Deník N studentka Markéta. Nakonec ji měl Feri proti její vůli znásilnit, i přes to, že to odmítala. S mladým politikem se seznámila prostřednictvím seznamovací aplikace Tinder.

Feri po zveřejnění článku připustil, že se v některých momentech svého života zachoval nevhodně, nepatřičně a negentlemansky. Obvinění ze sexuálního násilí na ženách nicméně zásadně odmítá. "Jako politik musím počítat s osobními útoky a bohužel také s vedením kampaně, které není vždy fér. Nicméně já osobně jsem kampaň vedl vždy fér a nehodlám na tom nic měnit. Nelze však nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,“ uvedl k věci Feri. V současnosti tak nad politickou budoucností Dominika Feriho a zejména před volbami visí otazník.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.