Dominik Feri k odchodu Miroslava Kalouska: Jako jediný dokázal usadit Babiše. Je to velká ztráta, přiznal

Poslanec Dominik Feri
Poslanec Dominik Feri
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 1. 2021

Přetřesy se neodehrávají nejen v souvislosti s epidemií koronaviru, ale také na politické scéně. Po dlouhých 22 letech se vzdal poslaneckého mandátu bývalý ministr financí a rétor Miroslav Kalousek (60). K jeho odchodu se vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz i jeho kolega z TOP09 a poslanec Dominik Feri (24).

Odchod šéfa klubu TOP09 Miroslava Kalouska ze sněmovny a složení jeho poslaneckého mandátu se dá považovat za hodně nečekané. Velký kritik premiéra Andreje Babiše (66) uvedl ve svém oficiálním prohlášení jako jeden z důvodů to, že chce co nejvíce podpořit navýšení volebního zisku pro pravostředové koalice, jejichž vítězství si velmi přeje.

Jeho rezignace zasáhla také poslance Dominika Feriho, který působí ve stejné politické straně. "Je to velká ztráta. Považuji ho za velkého řečníka a je to jediný politik, který dokázal usadit Andreje Babiše a jasně pojmenovat to, co jeho vláda absolutně nezvládá," řekl pro ŽivotvČesku.cz otevřeně Dominik Feri.

Oba spojuje vzájemné přátelství, kolegiálnost a také respekt. "Určitě zůstaneme nadále v kontaktu. Bude mezi nás stále chodit, pomáhat nám a bude dění samozřejmě sledovat a komentovat. Neodchází pryč, nestěhuje se do Ameriky, ale jenom nebude v Poslanecké sněmovně. Nebude politicky činný, ale bude členem TOP09," dodal pro ŽivotvČesku.cz 24letý politik, který se v říjnu 2017 stal historicky nejmladším poslancem Poslanecké sněmovny České republiky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.