Dominik Feri končí jako poslanec po obvinění ze sexuálního nátlaku. Věc začala řešit policie

Dominik Feri
Dominik Feri
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2021

Poslanec TOP 09 Dominik Feri čelí obvinění, že měl v minulosti na soukromých večírcích sexuálně zneužít několik mladých dívek - studentek. Svědectví dívek, které politika viní z toho, že je přes nesouhlas a v opilém stavu nutil k pohlavnímu styku, přinesla hned dvě média. Politik v reakci odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí. Ale omluvil se za »nevhodné« či »nepatřičné« chování v některých situacích. V současnosti oznámil, že složí svůj poslanecký mandát a dále nebude kandidovat v podzimních volbách. Ke kauze Dominika Feriho se vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek. "Obávám se, že je to velmi temná stránka předvolebního boje," řekl někdejší předseda »TOPky«.

"Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem," uvedl na svém Instagramu Dominik Feri poté, co média přinesla svědectví několika dívek.

Dvě studentky popsaly své zneužití pro deníky Deník N a A2larm. Podle nich měl Petru přinutit k sexu během večírku, který pořádala u sebe doma. V době, když už byla pod vlivem alkoholu ji měl Feri zatáhnout do pokoje, kde se měl dožadovat pohlavního styku. Vstup do pokoje měl zabarikádovat nočním stolkem. "Potom ji tlačil do sexu tak dlouho, dokud k němu nedošlo, i když opakovaně vyslovila nesouhlas," sdělila médiím její kamarádka.

Sama dívka to následně potvrdila. "Měla jsem ho za tu liberální hvězdu, která má velký vliv na mladé lidi a kasá se hodnotami moderní společnosti. Proto jsem se bála, že mi nikdo neuvěří," uvedla s tím, že to byl důvod, proč se neobrátila na muže zákona.

Další dívku měl podle svědectví Dominik Feri sexuálně zneužít ještě v době, kdy působil jako radní Teplic. "Obávám se, že je to velmi temná stránka předvolebního boje. Ale nemám žádné informace, o které bych svůj názor mohl opřít," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek na dotaz redakce, zda by tvrzení dívek mohla být pravdivá, nebo jde jen o to, jak před volbami politika poškodit.

Znásilnění Ferim popsala i další studentka, a to poměrně detailně. "Vlezl ke mně do sprchy a začal se nevybíravě dožadovat sexu. Tlačil na mě. Nemohla jsem odejít, protože mi zatarasil cestu. Pořád mi opakoval, že to bude jenom trochu, že to bude jen chvíli a moje odmítání ho vůbec nezajímalo," uvedla pro Deník N studentka Markéta. Nakonec ji měl Feri proti její vůli znásilnit, i přes to, že to odmítala. S mladým politikem se seznámila prostřednictvím seznamovací aplikace Tinder.

Feri po zveřejnění článku připustil, že se v některých momentech svého života zachoval nevhodně, nepatřičně a negentlemansky. Obvinění ze sexuálního násilí na ženách nicméně zásadně odmítá. "Jako politik musím počítat s osobními útoky a bohužel také s vedením kampaně, které není vždy fér. Nicméně já osobně jsem kampaň vedl vždy fér a nehodlám na tom nic měnitNelze však nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,“ uvedl k věci Feri.

K případu, který byl medializován, se vyjádřila policie. Policejní prezidium na Twitteru uvedlo, že tak činí z takzvané úřední povinnosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.