Dominika Gottová zkritizovala chování Jakuba Železného. Musím bránit čest mého otce, vyjádřila se

Dominika Gottová s otcem Karlem Gottem
Dominika Gottová s otcem Karlem Gottem
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2020

Moderátor Jakub Železný (47), který působí dlouhá léta na veřejnoprávní televizi, vzbudil pozornost kvůli svému vyjádření k udělování státních vyznamenání, kde velmi ostře zhodnotil osobnosti, které vyznamenal prezident České republiky Miloš Zeman (76). Na jeho slova reagovala i dcera legendárního českého zpěváka Mistra Karla Gotta (†80) Dominika Gottová (44).

Moderátor Jakub Želený se stal terčem kritiky mnoha českých osobností kvůli statusu, který zveřejnil na sociálních sítích a ve kterém se poměrně razantně opírá do známých jmen, která získala státní vyznamenání od hlavy státy. Tentokrát se k jeho nevybíravým slovům vyjádřila také Dominika Gottová, dcera zesnulého zpěváka Karla Gotta.

"Dobrý den, ráda bych se vyjádřila ke statusu pana Jakuba Železného o státních vyznamenáních. V roce, kdy dostal Řád Bílého lva můj otec, pan Karel Gott, mi přijde navýsost drzé psát o tom, že někdo někomu 28. říjen kazí. Uvědomuje si pan Železný, že si jeho status mnoho lidí vykládá tak, že kritizuje i udělení vyznamenání pro mého tátu? Vždyť to byl právě pan Železný, koho si má rodina vybrala, aby loni komentoval pro Českou televizi poslední rozloučení s otcem z katedrály sv. Víta, jak jsem popsala ve své knize Poslední roky s Karlem. A tehdy v katedrále seděla většina z těch, které teď pan Železný ve svém statusu - jak jsem byla informována – kritizuje," vyjádřila se nejstarší dcera Karla Gotta.

Podle jejích slov byla nucena bránit čest svého otce a zkritizovala také veřejnoprávní televizi za to, že přihlíží nevhodnému chování svého zaměstnance. "Je smutné, že Česká televize dovolí, aby se její zaměstnanec takto vyjadřoval. A to o lidech, kteří většinou dokázali daleko více, než on sám. Jelikož nikdo z mé rodiny v této souvislosti nebrání čest mého otce, musela jsem to udělat sama," uvedla na závěr svého vyjádření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.