Dominiku Haškovi nevyšel další podnikatelský plán. Odborník prozradil, proč se úspěšní sportovci vrhají do oblastí, kterým nerozumí

Dominik Hašek
Dominik Hašek
Foto: Jiří Benák / iDNES.cz / Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2022

Brankář Dominik Hašek (57) oznámil, že končí s byznysem s energetickými nápoji. Po několika letech ztrátového podnikání se tak stahuje z trhu a produkt včetně zásob předal svému obchodnímu partnerovi. Už v minulosti přitom nedopadlo jeho podnikání slavně a firmu zabývající se prodejem sportovního zboží, do které investoval téměř sto milionů korun, musel v roce 2008 zavřít. Co žene slavné sportovce po konci profesionální kariéry ke vstupu do neznámých vod podnikání, osvětlil pro redakci ŽivotvČesku.cz známý psycholog.

Dominik Hašek, vítěz Zimních olympijských her 1998, se podobně jako další hokejisté - Roman Čechmánek (51), Milan Hejduk (46) nebo Martin Procházka (50) - rozhodl po ukončení aktivní kariéry investovat vydělané peníze do vysněného projektu.

Stejně jako ostatním výše jmenovaným, tak i jemu se ale podnikání nedařilo podle představ, a tak prodělal spoustu peněz. Navíc se jednalo již o jeho druhý pokus.

Proč se úspěšní sportovci vrhají do neznámých vod byznysu, nastínil psycholog Jeroným Klimeš. "Neznají riziko. Jsou dobří v oblasti konkrétního sportu a vydělají spoustu peněz. Jenže pak jdou do světa, kde je zapotřebí mít vzdělání, znalosti, talent. A to jim chybí," popsal pro ŽivotvČesku.cz odborník.

Následně i vysvětlil, proč si nabytého jmění neužívají a pouští se do rizika podnikání. "Sedět po ukončení kariéry doma by je nebavilo. Chlapi navíc vždycky potřebují mít nějaký projekt. A tak začnou soupeřit na jiném poli, než na jakém to umí," uvedl psycholog.

"Poradil bych jim, aby si rozdělili peníze tak, aby neohrozili svou existenci. Pokud chtějí, tak ať to pak zkusí v nějakém malém oboru. Musí si ale vždy uvědomit, že fušují do oblasti, kterou neznají. Žádný člověk totiž není univerzální a neumí všechno," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jeroným Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.