Domov vytvořili spojením dvou unikátních bytů. Lilie Khousnoutdinova a Karel Janeček ukázali luxusní bydlení

Bydlení Karla Janečka a Lilie Khousnoutdinové
Bydlení Karla Janečka a Lilie Khousnoutdinové
Foto: Jiří Hurt / poskytnuto L. Khousnoutdinovou
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2021

Matematik a mecenáš Karel Janeček (48) a jeho partnerka historička a podnikatelka Lilia Khousnoutdinova (33) vytvořili nádherné rodinné zázemí propojením dvou bytů na Malé Straně v Praze. Atypicky řešené bydlení umně kombinuje exotické prvky s tradiční českou pohodou a ležérností. "Nejvíce klidu nacházím v podkroví v houpačce s knihou," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zakladatelka nadačního fondu Propolis33 Lilia Khousnoutdinova.

Útulný půdní byt na Malé Straně nabízel zónu klidu a soukromí, ale bylo zřejmé, že pro velkou rodinu nebude dostačující prostorově. Partneři se proto rozhodli, že v domě přikoupí vedlejší byt a obě zóny citlivě propojili.

Unikátní nemovitost tak nyní nabízí dostatek prostoru pro rozvětvenou rodinu. Pár spolu vychovává tříletou Isabelu a půlročního Káju. Lilia Khousnoutdinova má s předchozím partnerem syna Lea, Janeček zase přivedl na svět s bývalou manželkou Mariem syna Yanise. Nemluvě o tom, že dveře jsou vždy otevřeny i pro Janečkovy dospívající dcery Viktorii a Amélii, které má z prvního manželství.

Unikátním domem redakci ŽivotvČesku.cz provedla Lilia Khousnoutdinova, která si uvědomuje, že krása se skrývá často v detailu, proto je dům plný odkazů na cesty do exotických destinací. Srdeční záležitostí pro vystudovanou politoložku je hlavně asijský Bhútán.

"Domov je pro mě základem všeho. Na tom, aby každému členu rodiny bylo doma dobře, mi velmi záleží. Pro mě pak naše bydlení přináší bezpečí, útočiště, inspiraci a pak také musím říct, že domov pro mě samozřejmě představuje místo, kde trávím nejvíce času s dětmi," uvedla Lilia Khousnoutdinova pro ŽivotvČesku.cz.

Místem, které jí dodává nejvíce klidu, je houpačka v podkroví, kam si ráda sedne s dobrou knihu. "A určitě nesmíme zapomenout na horkou vanu," zdůraznila s úsměvem, když měla vyjmenovat místa, kde se daří nejlépe relaxovat.

S bydlením rodině pomáhá paní domácí, protože bydlení a domov je neustálý proces. O domov se musí pečovat, protože je to živý organismus, který se nedá odložit na dobu pozdější. "Neustále řeším nějaké opravy a úpravy, dokupuji drobnosti... Například momentálně řešíme předělání oken, protože padá omítka," dodala Lilia Khousnoutdinova pro ŽivotvČesku.cz a čtenářům poskytla unikátní fotky, které najdete ve fotogalerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.