Donald Trump: Viděl jsem důkazy, že vir pochází z laboratoře ve Wu-Chanu

Donald Trump má v otázce nákazy jasno.
Donald Trump má v otázce nákazy jasno.
Foto: pixabay.com / koláž Život v Česku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2020

Americký prezident Donald Trump zaskočil svět. Na tiskové konferenci předstoupil před novináře s tvrzením, že má informace, které mu dávají vysokou míru přesvědčení o původu koronaviru ve Virologickém ústavu v čínském Wu-chanu.

Svět spekuluje, zda jde o vir, s nímž bylo v laboratoři manipulováno či jde o skutečně o dílo náhody. Trump na otázku jednoho z novinářů, jestli opravdu viděl informace, díky nimž je přesvědčen o původu viru z wu-chanské laboratoře, Trump odpověděl: "Ano, to jsem viděl."

Ve wu-chanském Virologickém ústavu byly koncem minulého roku rozpoznány první případy nového typu koronaviru. Laboratoř ale už před několika dny odmítla, že by vir měl původ z prostorů, kde je skladován nebezpečný materiál.

Kritika Číny

Trump ve čtvrtek rovněž znovu kritizoval vedení Číny za to, že virus nezastavilo ještě ve své zemi. "Buď toho nebyli schopni, nebo se rozhodli to neudělat, a svět těžce utrpěl," řekl americký prezident.

Trump dále uvedl, že existuje řada teorií o původu viru a USA zjišťují pravdu. Většina vědců se shoduje na tom, že koronavirus v Číně přeskočil ze zvířat na člověka a poté se rychle rozšířil.

Podle aktuálních statistik ve Spojených státech zemřelo za posledních 24 hodin 2053 lidí s COVID-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.