Donald Trump zavzpomínal na zesnulou první ženu Ivanu. Byla jiná než ostatní, nikdy se nevzdávala a nic nebrala automaticky, řekl

Ivana Trumpová
Ivana Trumpová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2022

První žena bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana (73) zemřela po nešťastném pádu ze schodů před několika dny. Lítost nad skonem české rodačky ze Zlína vyjádřila i řada tuzemských osobností, například bývalý premiér Jiří Paroubek. (69) "Byla to určitě česká vlastenka, která se snažila pro Českou republiku dělat vše, co bylo v jejích silách," uvedl pro ŽivotvČesku.cz. Nyní se pro web New York Post vyjádřil také její exmanžel Donald Trump (76), který s ní udržoval přátelské vztahy, přestože se v roce 1992 rozvedli.

Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně. S pozdějším americkým prezidentem se setkala v roce 1976. Tehdy pracovala jako modelka a tehdejšího podnikatele natolik ohromila, že se vzali rok po svém seznámení. Společně měli tři děti - Donalda mladšího, Ivanku a Erika Trumpa. Rozvedli se v roce 1992, a to poté, co se provalil románek Donalda Trumpa s miss státu Georgia Marlou Maplesovou.

Navzdory tomu ale zachovával Donald Trump ke své první ženě nadále úctu a zůstali přáteli. Pravidelně byli v kontaktu i poté, co jejich společní potomci dospěli, a budoucí prezident USA Ivaně k narozeninám a jiným příležitostem posílal květiny.

Že pro Donalda Trumpa Ivana mnoho znamenala i roky poté, co už dávno nebyli manželé, je také patrné z toho, co o své někdejší lásce řekl pro web New York Post. "Momentálně jsem v New Yorku. Cítím se dobře, alespoň trochu jsem se vyspal, ale jsem zarmoucený. Přemýšlím, jak dobře jste Ivanu znali. Znali jste ji dobře, od úplného začátku. Od té doby, co jsem ji poprvé potkal já. Byla krásná a výjimečná," otevřel se bývalý prezident ve svém vyjádření.

"Byla mimořádná. Krásná navenek i uvnitř. Začali jsme svoje životy společně a náš vztah byl krásný. Byla jiná, nikdy se nevzdávala. Jistě, byla krásná, ale také velmi pracovitá. Bez ohledu na to, v jak náročné situaci zrovna byla, nikdy tomu nepodléhala. Abychom mohli žít spolu, přišla do USA z komunismu. Nikdy nic nepovažovala za samozřejmost," vzdal své osudové ženě Donald Trump hold, jak citoval deník.

Po boku svých potomků se nyní Donald Trump plánuje zúčastnit Ivanina pohřbu na Manhattanu, který proběhne ve čtvrtek odpoledne amerického času. Podle dostupných informací jej nebude doprovázet jeho současná manželka Melania Trumpová (52), která s Ivanou neměla nejlepší vztahy. Pozvání dostali také někteří Češi, například Ivana Gottová (46). Zda se však zúčastní, není zatím známo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.