Dopis plný obav na rozloučenou. Tohle napsal před sebevraždou Stanislav K. při Výměně manželek

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

V případu, kdy při natáčení reality show Výměna manželek zemřel jeden z účastníků, padlo nedávno obvinění. "Mohu uvést to, že kriminalisté z Opavy předali spisový materiál na Okresní státní zastupitelství Opava s návrhem na podání obžaloby. Jedná se o přečin vydírání," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Pavla Jiroušková k více než rok starému případu. V průběhu natáčení Stanislav K. (†42) spáchal sebevraždu. Dohnaly ho k zoufalému činu výhrůžky režiséra Jana B. (42), uvádí obžaloba. Pro svou rodinu zanechal dopis na rozloučenou.

Podle portálu Blesk.cz policista Stanislav K. loni 11. srpna před svým osudným činem napsal dopisy dva. Jeden pro syny, druhý byl pro manželku.

"S Výměnou manželek to podle mě nesouvisí," uvedla k případu pro ŽivotvČesku.cz již dříve Jana Rezková, která se na reality show podílí jako druhá režisérka.

Své manželce podle zmíněného portálu napsal: "Doufám, že mě pochopíš. Hrozí mi trestní stíhání z Výměny manželek a já bych to asi nevydržel. Omlouvám se, že je to v tuto nevhodnou dobu, rozděl peníze, jak uznáš za vhodné. Myslím si, že to bude lepší než ostuda a trpění na obou stranách, budu na vás myslet a kontrolovat. Doufám, že naše děti vychováš a budou mít vlastní děti, moc bych si to přál. Miluji Tě a naše děti."

Případ má na stole opavský vedoucí státní zástupce. Pokud se mu bude zdát, že policie odvedla dobrou práci a důkazy jsou silné, tak podá obžalobu. Důkazy ale může vyhodnotit také jako nedostatečné a vyzvat policii k doplnění či stíhání rovnou zastavit.

"Byli jsme informováni, že policie v souvislosti s tragickou smrtí účastníka jednoho z našich pořadů vyšetřuje člena externí produkce, která pořad televizi Nova dodává. I nadále pokračujeme v plné spolupráci s policií," uvedl pro novináře již dříve koordinátor Výměny manželek Vojtěch Boháček z TV Nova.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.