Dovolená u moře za časů koronaviru? Na pláž vás pustí jedině s rezervací

Pláž
Pláž
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2020

Češi se možná dostanou letos do Chorvatska, jedná se také o otevření hranic se všemi sousedními státy. Jasno by mělo být nejpozději na konci května. Kroky ke znovuotevření pláží už rýsuje i Španělsko, i když se nejspíš dotknou pouze místní. Španělsko coby jednu z koronavirem nejpostiženějších zemí vybere někdo z ciziny jako letní destinaci asi jen stěží.

Bez rezervace se na mnohé pláže kvůli koronaviru lidé nedostanou. Španělské město Canet d'en Berenguer vymyslelo důmyslný rezervační systém, prostřednictvím kterého bude přidělovat plážová místa. Nestane se tak, že by na sobě byli lidé příliš namačkaní.

O přípravách protikoronavirového opatření u moře informoval server CNN.

"Plážová byznys třída"

“Toto léto bude vypadat zcela jinak. Mezi lidmi budou muset býtvětší rozestupy. Jako by to byla plážová ‘byznys třída‘,“ řekl starosta města Pere Joan Antoni Chordá.

Výlet na pláž tak bude připomínat návštěvu restaurace nebo kina. Člověk si bude muset místo zarezervovat přes mobilní aplikaci. Možné to bude na dopoledne či odpoledne. Celodenní rezervace město poskytovat nebude. Dohromady nabídne 5000 označených míst, které budou mít rozlohu dva na dva metry.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.