Dovolená v Chorvatsku jen pro tři skupiny lidí. Zájem o moře teď rapidně stoupne, říká mluvčí

Cestování – Ilustrační snímek
Cestování – Ilustrační snímek
Foto: Showpix.cz

Chorvatsko jasně deklarovalo, jaký typ turistů pustí k sobě přes hranice. Cestovatelé v době koronavirové krize potřebují hlavně jistotu a tu jim země u Jadranu dala. Do země pustí tři skupiny lidí. "Turisté vyčkávali, jak to bude. Teď, když se to už ví, zájem o dovolenou stoupá," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí jedné z cestovních agentur.

Chorvatsko jasně stanovilo, které turisty bude vítat a poskytne jim svou pohostinnost. Do země mohou vycestovat Češi, kteří splní alespoň jednu z těchto tří podmínek - buď musí mít negativní PCR test starý maximálně 48 hodin, nebo mají za sebou očkování proti koronaviru, či onemocnění covid-19 prodělali v posledních šesti měsících.

"Co se týče Chorvatska, letos v létě se tam zatím chystají tisíce klientů. Momentálně se vyčkávalo, co se stane, už je na dosah zelený certifikát a očekáváme opravdu velký nárůst zájezdů. Chorvatsko bude akceptovat proočkované lidi, otestované turisty a lidi s protilátkami. Průměrný turista jede většinou vlastním vozem na osm dní, bydlí v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí," popsala pro ŽivotvČesku mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková, že se dá očekávat velký zájem o Čechy oblíbenou »dovolenkovou« zemi.

Podmínky pro české turisty přímo v Chorvatsku vyjednával ministr zahraničí Tomáš Petříček. "Ministr zahraničí byl vyjednávat podmínky v Chorvatsku. Jednal s ministryní turismu a sportu Nikolinou Brnjac. Problematiku obě strany řeší dlouhodobě," potvrdila v minulosti pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. V současné době je nutné v Chorvatsku nosit roušky v uzavřených místnostech a dodržovat rozestupy nejméně 1,5 metru.

Letní prázdniny se přibližují a tisíce Čechů přemýšlí nad dovolenou v Chorvatsku. Země u J...

Stejné podmínky jako Chorvatsko na letní sezónu ohlásily také Španělsko, Řecko a Portugalsko. I tyto země budou vyžadovat PCR test, očkování či potvrzení o tom, že turista nemoc covid-19 již prodělal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.