Reklama:

Dovolená v Chorvatsku pohledem meteoroložky: Na začátku července bouřky, pak úmorné vedro

Chorvatsko - ilustrační foto
Chorvatsko – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2024

Pokud se chystáte v červenci na dovolenou do Chorvatska, připravte se na změny počasí, které mohou ovlivnit vaše plány. Meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz varuje: "Na začátku července počítejte s bouřkami, pak s výhní."

Reklama:

Bouřky na začátku července

Hned na začátku července se v Chorvatsku budou vyskytovat bouřky. Toto období bude charakterizováno proměnlivým počasím, kdy se mohou objevit prudké srážky a celkově nevlídné počasí. Cestovatelé by měli být připraveni na možné změny ve svých plánech a vybavit se vhodným oblečením a deštníky.

Reklama:

"Postupně ale očekáváme klidné a slunečné počasí a tropické teploty – naprostá letní idylka. Denní délka slunečního svitu se bude pohybovat až na patnácti hodinách a odpolední teploty budou šplhat nejčastěji na 29 až 35 °C. Teplota moře se pohybuje už nyní až na 25 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Výhled na červenec a srpen

Výhledy počasí na červenec až srpen, které počítají s teplotní odchylkou od dlouhodobého normálu, oba prázdninové měsíce hodnotí jako teplotně nadprůměrné. "To znamená, že návštěvníci Chorvatska se mohou těšit na dlouhé a horké léto s minimálními srážkami," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Doporučení pro cestovatele

Kdo plánuje dovolenou v Chorvatsku, měl by sledovat předpověď počasí a být připraven na možné bouřky na začátku července. Po tomto období se lze těšit na stabilní a horké letní počasí, které je ideální pro plážové aktivity a objevování krás chorvatského pobřeží.

"Pokud plánujete cestu, nezapomeňte si zabalit dostatek opalovacího krému, lehké oblečení a ochranné prostředky proti slunci. Vychutnejte si svou dovolenou v Chorvatsku a připravte se na nádherné letní počasí, které vás čeká," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: