Reklama:

Dovolená vyloženě pro spořivé Čechy. Expertka vyjmenovala tři destinace, které za hubičku nabízí velkou parádu

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2024

Ne každý si může dovolit dovolenou, kde se o něj lidově řečeno starají jako o šejka. Jsou ale destinace, kde se dovolenkář může cítit velmi dobře, zároveň na to ale nepadnou celé jeho úspory. Redakce ŽivotvČesku.cz v kontextu toho oslovila expertku přes dovolené ze společnosti Invia Jiřinu Ekrt Jiruškovou, která odpověděla na jednoduché a zároveň složité zadání: »Které tři destinace aktuálně vybírají Češi, kteří chtějí, aby je dovolená nezruinovala, ale zároveň nabídla příznivý komfort«. A skutečně »dostupná trojice destinací existuje«. "Jde v současnosti o Egypt, Tunisko a Bulharsko," upřesnila ostřílená specialistka na dovolené a vysvětlila, proč u šetřivých Čechů zmíněná trojice vede.

Reklama:

Již zmíněné trio zemí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Egypt, Tunisko a Bulharsko –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ patří mezi nejvyhledávanější destinace šetřivých Čechů, a to zejména díky své cenové dostupnosti a kvalitním službám. V Egyptě láká především Rudé moře se svými nádhernými korálovými útesy, které jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování.

"Pobyt v této destinaci je navíc často spojen s »all inclusive balíčky«, které zahrnují nejen ubytování a stravu, ale i různé aktivity a výlety. Díky tomu si mohou Češi užít plnohodnotnou dovolenou bez neustálého hlídání výdajů," vysvětlila mluvčí Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že týdenní pobyt ve velmi příjemném čtyřhvězdičkovém, případně pětihvězdičkovém hotelu startuje na částce od 8 tisíc korun.

Reklama:

Tunisko nabízí podobně atraktivní možnosti. Letoviska jako Hammamet nebo Sousse jsou známá svými krásnými plážemi, historickými památkami a příznivými cenami. Tunisko je rovněž cenově dostupné nejen díky levným letenkám, ale i díky široké nabídce ubytování, a to od levných hotelů až po luxusní resorty s all inclusive službami. "Tuniská kuchyně je dalším lákadlem, které kombinuje arabské, středomořské a francouzské vlivy, a tak si tu každý přijde na své," doplnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes dovolené s tím, že Tunisko startuje cenově za lidově řečeno »týden u moře« na částce okolo 9 tisíc korun.

Jako třetí cenově nejdostupnější destinaci stanovila specialistka na dovolené Bulharsko, které si získalo srdce mnoha Čechů nejen díky svým nádherným plážím, ale i díky výbornému poměru cena/kvalita. "Letoviska jako Slunečné pobřeží nebo Zlaté písky nabízí širokou škálu ubytování –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ od cenově dostupných apartmánů po luxusní hotely. Bulharsko také láká svou vynikající kuchyní, která je mixem balkánských a středomořských chutí, a dostupností různých aktivit –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ od vodních sportů po výlety do hor," upřesnila Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že jde ze zmíněných o nejdražší destinaci v poměru »týden u moře«.

I když vybrané destinace nabízí levnější možnosti dovolené, neslevují na kvalitě služeb. Mnoho českých turistů si pochvaluje přátelskou atmosféru, vstřícnost místních obyvatel a možnost strávit dovolenou v krásném prostředí, aniž by museli obětovat veškeré úspory. Egypt, Tunisko a Bulharsko tak představují ideální volbu pro ty, kteří hledají dovolenou, která nezruinuje jejich rozpočet, ale přesto nabízí nezapomenutelné zážitky, doplnila mluvčí pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: