Dovolenková sezóna bude rekordní, cestovní kanceláře uvedly, kam to Čechy nejvíc láká. Přibyla i nová dostupná destinace s mořem jako v Karibiku

Dovolená - Ilustrační obrázek
Dovolená – Ilustrační obrázek
Foto: ŽivotvČesku
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2022

Společně s letními prázdninami se blíží i sezóna dovolených. V předchozích dvou letech bylo cestování do zahraničních zemí za teplem složitější kvůli covidu-19, epidemická situace se ale zlepšuje a odpovídá tomu i nakupování zájezdů k moři. "Prodej zájezdů už o dost překonal čísla z doby před covidem, letošní sezóna bude rekordní," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková a přiblížila, jaké destinace u Čechů letos vedou. Její slova pak potvrdila i mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

První červencový den je tradičně nejen prvním dnem velkých prázdnin, ale také oficiálním začátkem dovolenkové sezóny. Letos ji poprvé od roku 2020 nebude příliš ovlivňovat koronavirová pandemie, situace se totiž celosvětově zlepšuje. A právě destinace, které byly kvůli covidu-19 skoro až zapovězené, jsou letos pro Čechy velkým lákadlem.

"Jednou z nejžádanějších destinací je Turecko, kam se poslední dva roky téměř nelétalo. Tím, že tato země nepatří do EU, byly restrikce mnohem přísnější," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková. Její slova potvrzuje i mluvčí cestovní agentury Invia.

"Letošní rok je silný, rekordní. Pozorujeme nárůst až 300 procent. Češi mají největší zájem o Řecko, o druhé místo se dělí Egypt a Turecko. Češi letos za dovolenou také víc utrácejí. Dopřávají si čtyř a pětihvězdičkové hotely s all inclusive," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Andrea Řezníčková.

Češi se dále chystají vyrazit do dlouhodobě populárních destinací, jako jsou Řecko, Španělsko včetně Baleárských ostrovů, Chorvatsko a Egypt. Právě v Egyptě se mohou turisté těšit na novou a dosud nepříliš známou destinaci Marsa Matrouh.

"Nikdy dříve se do této oblasti u Středozemního moře přímo nelétalo. Přitom tam jsou nejkrásnější písčité pláže a průzračné moře jako na Maledivách nebo v Karibiku. Je odsud navíc dobré spojení za památkami do Káhiry i Alexandrie," popsala pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Pavlíková, na co se mohou Češi těšit při výběru této destinace.

Zájem o dovolené u moře letos vzrostl na rekordní úroveň, zájem o aktivní dovolené, za kterými se navíc nemusí jezdit či létat daleko, nicméně neopadl. "Výborně se prodávají i poznávací zájezdy a zájem je také o dovolenou v Čechách," dodala mluvčí cestovní kanceláře Čedok pro ŽivotvČesku.cz s tím, že u všech zájezdů na letní i nadcházející zimní sezónu se není třeba obávat zdražování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.