Dovolenou bychom si s manželkou přáli, říká ministr Adam Vojtěch. Prozradil, která destinace je v plánu

Se souhlasem Olgy Vojtěchové
Olga Vojtěchová s manželem
Foto: Se souhlasem Olgy Vojtěchové
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 6. 2021

Plánování letních prázdnin je v plném proudu a lidé se rozhodují, zda stráví dovolenou v zahraničí, nebo budou objevovat krásy české země. Ministr zdravotnictví a právník Adam Vojtěch (34) se s půvabnou manželkou Olgou nechystá k moři nejen z pracovních důvodů, ale i proto, že chtějí podpořit rodnou zemi a tuzemskou ekonomiku. "Určitě bych byl rád, kdybychom strávili čas v Čechách. Ale plány jsou trochu jiné, když člověk zastává funkci ministra," řekl pro ŽivotvČesku.cz oblíbený politik.

Minulé léto se Adam Vojtěch s manželkou Olgou strávil dovolenou v Jihomoravském kraji - oblasti dobrého vína a krásné přírody. Mikulov manželé považují za jedno z nejhezčích míst v tuzemsku a navštívili ho už několikrát. Letos zatím pár nemá jasno, kam za odpočinkem a zábavou vyrazí. Ale plány by prý mohly být podobné.

"Zatím jsme se ještě nerozhodli, kam pojedeme. Samozřejmě bychom si dovolenou oba přáli. Ale myslím, si, že například Mikulov, naše tuzemská oblíbená destinace, by vyjít mohl. Já osobně mám rád dovolenou v České republice, ale kam přesně vyrazíme, jsme se ještě nerozhodli," upřesnil Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že konkrétní destinaci musí ještě dohodnou se svou osudovou ženou, se kterou na podzim oslaví dva roky v manželství.

Na příchod letních prázdnin se letos netěší pouze školáci. Mnoho lidí řeší po dlouhém období, kdy bylo cestování velmi komplikované a hůře dostupné kvůli pandemii koronaviru, kam mohou vyrazit za odpočinkem nebo zábavou. Stále však platí, že by se s ohledem na bezpečnost měli držet několika zásad. "Dá se zůstat buď v tuzemsku, nebo pokud chce člověk opravdu k moři, tak by si měl vybírat destinace, kde se nepohybují davy lidí. Jsem názoru, že v letních měsících respirátory nejsou zas až tak zásadní, roušky ano," uvedl profesor z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pro ŽivotvČesku.cz.

Zejména tento rok chce navíc šéf rezortu zdravotnictví podpořit především domácí turismus, kdy české podnikatele těžce zasáhla epidemie koronaviru a potřebují se z náročného roku zotavit díky zájmu Čechů a jejich výletům a dovoleným v tuzemsku. "Určitě bych byl rád, kdybychom strávili čas v Čechách. Ale plány jsou trochu jiné, když člověk zastává funkci ministra," dodal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (68) se v úterý před zahájením summitu Severoatlant...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu