Dovolenou raději v ČR. Jsem očkovaná, ale mám obavy, že to může propuknout znovu, říká Daniela Kolářová

Herečka Daniela Kolářová
Herečka Daniela Kolářová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2021

Filmová a v poslední době i seriálová herečka Daniela Kolářová (74) letošní prázdniny stráví v České republice. Sama je sice očkovaná dvěma dávkami vakcíny, ale stále u ní převládají obavy, že koronavirus ještě neřekl poslední slovo. "Dovolená v zahraničí mě neláká, protože to je zatím všechno takové nebezpečné," řekla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená umělkyně.

Dominantou skvělé herecké kariéry Daniely Kolářové byly půvabné filmové komedie a role ve Vinohradském divadle. Seriálům se ale nevyhýbala a několik z nich osvěžila svým šarmem, elegancí i smyslem pro humor. Pro ni má ale mýdlová opera i stinnou stránku, a to je kromě scénářů bez hluboké myšlenky používaný jazyk. "Méně příjemné je velké množství scénářů. A jazyk. Všichni mluví pražskou češtinou a je to velká škoda pro charakteristiky figur, a to mi působí velké rozpaky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz herečka, která si diváka získala v rolích v Nemocnici na kraji města, kde hrála nepříliš sympatickou, ambiciózní Kateřinu Sovovou, nebo v Takové normální rodince – tam byla za sympatickou potrhlou Káču.

Seriálové role pro ni nepředstavují sice vrchol kariéry, ale během lockdownu byla ráda, že může natáčet. "Příjemné na tom je, že jsem v situaci, kdy odpadla všechna představení v divadlech a je to tedy pro mě způsob nějaké seberealizace, potkávání se s lidmi," řekla před časem pro ŽivotvČesku.cz herečka.

Aktuálně se život vrátil do starých kolejí, kdy se prakticky vše rozvolnilo. I přesto je herečka obezřetná. Proto letošní prázdniny stráví v České republice. "Já budu léto trávit na Dobříšsku na zahrádce. Mám sice nějaké drobné povinnosti, ale většinu času budu právě mimo hlavní město. Dovolená v zahraničí mě neláká, protože to je zatím všechno takové nebezpečné. Jsem sice očkovaná dvěma dávkami, ale i tak mám obavy, že by to mohlo propuknout znovu," dodala pro ŽivotvČesku.cz populární herečka.

Už několik měsíců vládne na evropských letištích chaos. Za problémy stojí nedostatek letiš...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.