Dovolenou raději v ČR. Jsem očkovaná, ale mám obavy, že to může propuknout znovu, říká Daniela Kolářová

Herečka Daniela Kolářová
Herečka Daniela Kolářová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2021

Filmová a v poslední době i seriálová herečka Daniela Kolářová (74) letošní prázdniny stráví v České republice. Sama je sice očkovaná dvěma dávkami vakcíny, ale stále u ní převládají obavy, že koronavirus ještě neřekl poslední slovo. "Dovolená v zahraničí mě neláká, protože to je zatím všechno takové nebezpečné," řekla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená umělkyně.

Dominantou skvělé herecké kariéry Daniely Kolářové byly půvabné filmové komedie a role ve Vinohradském divadle. Seriálům se ale nevyhýbala a několik z nich osvěžila svým šarmem, elegancí i smyslem pro humor. Pro ni má ale mýdlová opera i stinnou stránku, a to je kromě scénářů bez hluboké myšlenky používaný jazyk. "Méně příjemné je velké množství scénářů. A jazyk. Všichni mluví pražskou češtinou a je to velká škoda pro charakteristiky figur, a to mi působí velké rozpaky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz herečka, která si diváka získala v rolích v Nemocnici na kraji města, kde hrála nepříliš sympatickou, ambiciózní Kateřinu Sovovou, nebo v Takové normální rodince – tam byla za sympatickou potrhlou Káču.

Seriálové role pro ni nepředstavují sice vrchol kariéry, ale během lockdownu byla ráda, že může natáčet. "Příjemné na tom je, že jsem v situaci, kdy odpadla všechna představení v divadlech a je to tedy pro mě způsob nějaké seberealizace, potkávání se s lidmi," řekla před časem pro ŽivotvČesku.cz herečka.

Aktuálně se život vrátil do starých kolejí, kdy se prakticky vše rozvolnilo. I přesto je herečka obezřetná. Proto letošní prázdniny stráví v České republice. "Já budu léto trávit na Dobříšsku na zahrádce. Mám sice nějaké drobné povinnosti, ale většinu času budu právě mimo hlavní město. Dovolená v zahraničí mě neláká, protože to je zatím všechno takové nebezpečné. Jsem sice očkovaná dvěma dávkami, ale i tak mám obavy, že by to mohlo propuknout znovu," dodala pro ŽivotvČesku.cz populární herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.